Dřevěná podlaha není jen krásná

Dřevěná podlaha není jen krásná

Ne nadarmo se říká, že podlaha je duší celého bydlení a právě proto bychom neměli její výběr podcenit. Vhodně zvolená podlahová krytina dokáže pozvednout estetiku interiéru a zcela změnit jeho charakter. Neméně důležitá je ovšem i funkčnost. Krásná, ale nepraktická podlaha nám doma příliš užitku neudělá a měli bychom řádně zvážit, zda by nebyla vhodnější jiná varianta. Přímému srovnání nejběžnějších typů krytin se však dnes vyhneme obloukem a zaměříme se na jednu jedinou. Středem naší pozornosti se stalo dřevo, které v posledních letech zažívá opravdový boom. Přírodní materiály zkrátka „frčí“ a rozhodně nebude od věci, když si posvítíme na jeho výhody i negativa.

Dřevěné podlahy jsou v porovnání s jinými materiály na první pohled stylovější. Luxusní dojem, který dřevo nepochybně vzbuzuje, však není jeho zdaleka jedinou devizou. Ne nadarmo ho, jakožto jednu z mála krytin, využívali naši předci po celá staletí. Mezi největší argumenty patří:

  • jednoduchá a rychlá pokládka

  • snížená prašnost

  • snadná renovace a ošetření

  • absence rozpouštědel a formaldehydu

  • kompatibilita s podlahovým vytápěním

Důvodů, proč se přiklonit ke dřevu, je samozřejmě mnohem více. Vždy však na konkrétním typu parket. Zaujaly nás podlahy, které vyrábí společnost HT Parket – využívá pouze vysoce kvalitní přírodní materiály, které jsou objemově stálé a lze je pokládat jako celoplošně lepené i plovoucí. Výběr dřevin je skutečně pestrý, výrobce používá nejen běžné materiály, ale také exotické dřeviny z Asie, Afriky a Ameriky. Mezi jednotlivými parketami se netvoří mezery a díky perfektní povrchové úpravě vydrží velmi dlouho jako nové. Jsou odolné vůči oděru a hodí se do všech typů interiérů.

HT Parket nabízí třívrstvé, dvouvrstvé, dýhované a masivní podlahy, které prodává, ale také montuje. Toužíte-li po dokonalé podlaze, přečtěte si o nich více na htparket.cz.

Publikováno: 28. 05. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: dřevěná podlaha | dřevěné parkety | výhody dřevěné podlahy