Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Dřevěné pelety: Levné topivo, které je maximálně šetrné k přírodě

Fosilní paliva se v posledních letech těší oblibě. Jsou výrazně levnější než plyn a elektřina. Na druhou stranu nejsou šetrné k přírodě a za zmínku stojí také nepříliš komfortní manipulace. Existuje vůbec alternativa, která je v tomto ohledu lepší? Ve skandinávských zemích, v Německu, Rakousku a Itálii jsou populární dřevěné pelety, a to nejen v souvislosti s vytápěním domácností, ale také v průmyslu. S výhodami topení dřevěnými peletami vás seznámíme v následujících řádcích.

Jak se pelety vyrábí?

Dřevěné pelety jsou šetrné k přírodě, protože se vyrábí z odpadního materiálu (piliny a hobliny) vznikajícího při zpracování dřeva. Ze směsi se po protlačení kruhovými otvory ocelové matrice a zahřátí na teplotu kolem 100°C stanou perfektně slisované útvary, které se nedrolí ani po vychladnutí. Při výrobě se nepoužívají žádné nežádoucí látky.

Typické vlastnosti dřevěných pelet

Dřevěné pelety jsou charakteristické vysokou hustotou a velmi nízkým obsahem vody (max. 10 %). Mají skvělou výhřevnost (až 19 GJ.t-1) a při hoření vzniká zanedbatelné množství popelovin. Ty lze navíc použít jako kompostový substrát nebo fosforečnato-draselné hnojivo do půdy. K dalším výhodám patří CO2 neutrální charakter a snadné skladování. Pelety se prodávají v praktických pytlech, které bez potíží umístíte v libovolných suchých prostorách. Manipulace je čistá a spalování je možné zautomatizovat.

Nakoupíte-li pelety mimo topnou sezónu, ušetříte!

Chcete-li topit ekologicky a levně, dřevěné pelety vám to umožní. Za nejnižší cenu je seženete mimo topnou sezónu u jednoho z největších tuzemských internetových prodejců – společnosti Optimtop s.r.o. Nabízí rozvoz po celé České republice již od jedné palety. Spoustu dalších zajímavých informací o dřevěných peletách najdete na www.pelety.net.

 

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *