Důležité zásady při výběru herního PC

Důležité zásady při výběru herního PC

Po herním počítači touží mnoho lidí. Většina z nich jej vybírá tak, že zamíří do kategorie herních PC v nějakém internetovém obchodu a tam si stiskem jediného tlačítka zvolí celou sestavu. Lidé spoléhají na to, že jsou tyto sestavy navrženy tak, aby si na nich hráč užil své oblíbené herní tituly. Jenže ne vždy je tomu tak. Herní počítače, které nezvládají nejnovější hry, příliš hučí nebo neumožňují připojit 5.1 reproduktory. Přesně takové najdete v nabídkách různých obchodů, a pokud si podrobně neprostudujete jednotlivé komponenty, může se stát, že si takový dokonce koupíte. Podle čeho tedy zodpovědně vybírat herní PC?

Prim hraje grafická karta

Nejdůležitější součástí herního počítače je grafická karta. Za nejlevnější herní kartu je považována Nvidia GTX 1050. Cokoliv levnějšího je jen slabá náhrada, která kolikrát nevystačí ani na průměrné hry. Pokud hledáte PC sestavy pro hráče nejnáročnějších současných her, měly by vás zajímat karty jako AMD RX 570 nebo Nvidia GTX 1060.

Dále pak hleďte na CPU

Procesor je další komponentou, na niž se vyplatí hledět. Musí být dostatečně výkonný ke grafické kartě, aby ji nedegradoval. Pokud chcete vybírat z řad výrobce AMD, vsaďte na AMD RYZEN, konkrétně třeba model 1600. Co se týče Intelu, dobrou volbou bude Intel I7 8700K nebo I7 9700K. Procesor by měl mít i odpovídající chlazení. Procesory AMD RYZEN zpravidla mívají v balení použitelný chladič, u jiných jej ale budete muset dokoupit. Nenadchněte se příliš pro vodní chlazení, je totiž drahé a navíc docela hlučné.

Nenechte se ošálit na méně důležitých položkách

Většinou vás budou prodejci lákat na dobrou grafickou kartu, procesor, zvukovou kartu nebo disk. Už se ale nezmíní o tom, že zvolili úplně základní monitor, skříň či zdroj. Tyto položky jsou přitom také dost důležité a šetřit na nich se nevyplatí. Výše uvedené zásady berte v potaz i v případě, kdy sháníte herní PC pro nenáročné hráče. Nechcete přece, abyste jej po roce museli měnit, protože už nezvládá aktuální hry.

Publikováno: 24. 12. 2018

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam