Náušnice a tvar obličeje: Jak si vybrat ty pravé

Náušnice mohou být tím kouzelným šperkem, který dokáže změnit vaši vizáž k nepoznání. Ať už jsou malé nebo velké, výběr správných náušnic může udělat hotové divy. Ale co je ještě důležitější, náušnice mají unikátní schopnost pracovat s tvarem vašeho obličeje tak, aby ho zvýraznily či zjemnily. Vědět, jaký tvar obličeje máte, a vybrat si náušnice podle toho, je klíčové.

Pokud si nejste jisté, jaký tvar obličeje máte, existuje jednoduchý trik. Stačí si stáhnout vlasy dozadu a prohlédnout se v zrcadle. Můžete si také vyfotit svou tvář a vyznačit hraniční linie a výrazné rysy. Tím získáte jasnou představu o tom, který typ obličeje na vás sedí. Celkem existuje šest základních tvarů obličeje: oválný, kulatý, protáhlý, čtvercový, srdcovitý a diamantový. A každý z nich vyžaduje trochu jiný přístup k výběru náušnic.

Oválný obličej

Pokud máte oválný obličej, máte štěstí. Symetrie oválného obličeje vám totiž umožňuje nosit prakticky jakýkoliv design náušnic. Ale pokud chcete skutečně zdůraznit svou krásu, sáhněte po malých kroužcích s visacími přívěsky. Ty vytvoří jemný kontrast a dodají vám eleganci.

Kulatý obličej

Kulatý obličej má charakteristické baculaté tváře a nenápadnou bradu. Pro tento typ obličeje jsou ideální visací řetízkové náušnice, které opticky prodlouží váš obličej a dodají mu eleganci. Takové náušnice vytvoří linii, která protáhne tvář a vytvoří dojem delšího obličeje. Poohlédněte se po nich v renomovaném online klenotnictví Klenota.cz.

Čtvercový obličej

Čtvercový obličej už má sám o sobě výrazné rysy, a proto mu nejvíce sluší náušnice s oblými a jemnými tvary. Skvěle na vás budou vypadat drobné kruhy nebo polokruhy, a dokonce i kratší visací náušnice. Mějte však na paměti, že byste měly vyhýbat náušnicím s příliš hranatým designem, které by mohly zdůraznit tvrdost vašich rysů.

Protáhlý obličej

Pro protáhlý obličej s špičatou bradou a úzkou středovou částí tváře je důležité opticky zkrátit tvář. Toho můžete dosáhnout pomocí náušnic ve tvaru pecek s kamínky nebo menších kruhů, které obepínají ušní lalůček. Tyto náušnice vytvoří dojem vyváženého obličeje.

Srdcovitý obličej

Srdcovitý obličej je charakterizován klenutými lícními kostmi a úzkou bradou. Chcete-li vyvážit asymetrii tohoto tvaru obličeje a soustředit pozornost k očím, sáhněte po výraznějších visacích náušnicích, které se dolů lehce rozšiřují. Dokonce si můžete dovolit náušnice s perlami, které dodají eleganci vašemu vzhledu.

Diamantový obličej

Diamantový obličej s širokými lícními kostmi a výraznými rysy je dokonalý pro odvážné náušnice nepravidelných a nepředvídatelných tvarů. Zde by byla škoda nevyužít ostře řezaných linií a zajímavých rysů tohoto obličeje. S diamantovým obličejem si můžete dovolit náušnice, které zcela unikají konvenčnímu designu a vystihují vaši originalitu.

Celkově platí, že výběr náušnic by měl odrážet vaši osobnost a styl, ale zohledňování tvaru obličeje může pomoci zvýraznit vaši krásu a přinést vám větší sebevědomí. Bez ohledu na to, zda máte oválný, kulatý, čtvercový, protáhlý, srdcovitý nebo diamantový obličej, správné náušnice mohou být tím dokonalým doplňkem, který vás nejen ozdobí, ale i podtrhne vaši jedinečnost.

Publikováno: 20. 09. 2023

Kategorie: Móda

Autor: Markéta Havlíčková