Elektronická cigareta - jediný způsob, jak kouřit mnohem zdravěji

Elektronická cigareta - jediný způsob, jak kouřit mnohem zdravěji

O elektronických cigaretách se toho napsalo opravdu hodně. Aby také ne, ve světě kuřáků i nekuřáků způsobily malou revoluci. Díky své unikátní koncepci umožňují kouřit i bez nutnosti inhalace karcinogenních látek, tedy kouřit mnohem zdravěji. Jak je to vůbec možné? Princip je jednoduchý – u běžných cigaret dochází ke spalování tabáku, ale u e-cigarety k odpařování speciální tekutiny s obsahem nikotinu. Do těla dostanete pouze nikotin a vydechnete vodní páru, která je prostá jakéhokoliv zápachu. S tím se pojí i další výhoda elektronické cigarety – nesmrdí a tedy neobtěžuje okolí.

Za e-cigarety vděčíme pekingskému smogu

Elektronická cigareta se dostala na trh díky Olympijským hrám v Pekingu, kde měla snížit celkové množství zplodin. Tento záměr sice čínským vynálezcům nevyšel, ale na druhou stranu se zasadili o zařízení, které mnoha lidem doslova změnilo život. E-cigareta je totiž nejefektivnějším způsobem, jak postupně s kouřením úplně skončit, nebo ho alespoň výrazně omezit. Vtip je v tom, že přináší kuřákovi stejný požitek jako „pravá“ cigareta. Na první pohled vypadá stejně a stejně tak je na tom i chuťově.

Na napodobeninách rozhodně neušetříte

Jak už to tak u úspěšných zařízení, i e-cigareta se dočkala levných napodobenin, které se nemohou s originálními modely rovnat. Nejen, že nepřináší plnohodnotný požitek z kouření, ale navíc vydrží jen zlomek toho, co kvalitní výrobek. Napodobeniny sice bývají levnější, ale ve skutečnosti vám žádnou úsporu nepřinesou – budete je muset neustále obměňovat. Mezi nejpopulárnější a zároveň nejvíce napodobované výrobky patří elektronická cigareta Ego, kterou vyrábí společnost Joyetech. Profesionální „e-kuřák“ je sice od originálu odliší velmi snadno – e-cigarety Joyetech se vyznačují vynikající kvalitou zpracování a celou řadou prvků, které se padělatelé neobtěžují (nebo nedokáží) napodobit. Nechcete-li riskovat, že naletíte podvodníkům, pořiďte si svou elektronickou cigaretu u prověřených prodejců. Jedním z nich je i eretko.cz, který nabízí pouze originální výrobky a příslušenství a to nejen v rámci e-shopu, ale i mnoha kamenných prodejen po celé České republice.

Publikováno: 10. 04. 2013

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: e-cigareta | elektronická cigareta | jak poznat originální elekronickou cigaretu | joytech