Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Digitální tachograf je výhodný i pro dopravce

Platná evropská legislativa nařizuje (a to nejen pro země EU, ale také pro Švýcarsko), aby dopravci požívali digitální tachografy. Tato elektronická zařízení se instalují to přístrojové desky vozidla a slouží k uchování dat o osobní kartě řidiče a v interní velkokapacitní paměti. Součástí digitálního tachografu je malý displej, konektor umožňující přenos dat a tiskárnu.

K čemu slouží digitální tachografy?

Digitální tachografy zaznamenávají dobu řízení a odpočinku a jsou vynikajícím nástrojem k vymahatelnosti dodržování nařízení EK 561/2006. Řidiči musí data v rámci silniční kontroly poskytnou oprávněné úřední osobě. Zařízení se využívá v kombinaci s některou ze čtyř typů karet (karta řidiče, servisní karta, podniková karta a kontrolní karta) a je díky ní možná okamžitá kontrola identity řidiče.

Díky digitálnímu tachografu je kontrola pracovní doby řidičů velmi snadná. Zařízení pomáhá zvyšovat bezpečnost na silnicích a zároveň slouží jako garance férové konkurence na dopravním trhu. Data, která jsou uložena na kartě řidiče a ve velkokapacitní paměti zařízení, musí majitel archivovat.

V čem je digitální tachograf výhodný pro dopravce?

Digitální tachograf je výhodný také pro dopravce. Ten může prostřednictvím důmyslného systému okamžitě evidovat údaje a přizpůsobit své plánování k maximalizaci produktivity práce. Další výhoda spočívá v monitorování spotřeby paliva a stylu řízení řidičů, což vede k výrazné úspoře na pohonných hmotách a menšímu opotřebení vozidel.

Mezi prodejce, kteří nabízí digitální tachografy, ale také všechny související služby jako je výměna, domontáž, aktualizace firmware a stažení či zpracování dat, patří společnost MECHANIKA TACHOGRAFY DĚČÍN. V nabídce nechybí ani zařízení DTCO 2.0a – zřejmě nejlepší digitální tachograf, který byl kdy vyroben. Je ještě úspornější a efektivnější než ostatní modely a disponuje řadou pokročilých funkcí jako pravidlo 1 minuty, přehled o časech jízdy, přestávkách, týdenním odpočinku atd. Další informace najdete na www.mechanikadc.cz.