Digitální tachograf je výhodný i pro dopravce

Digitální tachograf je výhodný i pro dopravce

Platná evropská legislativa nařizuje (a to nejen pro země EU, ale také pro Švýcarsko), aby dopravci požívali digitální tachografy. Tato elektronická zařízení se instalují to přístrojové desky vozidla a slouží k uchování dat o osobní kartě řidiče a v interní velkokapacitní paměti. Součástí digitálního tachografu je malý displej, konektor umožňující přenos dat a tiskárnu.

K čemu slouží digitální tachografy?

Digitální tachografy zaznamenávají dobu řízení a odpočinku a jsou vynikajícím nástrojem k vymahatelnosti dodržování nařízení EK 561/2006. Řidiči musí data v rámci silniční kontroly poskytnou oprávněné úřední osobě. Zařízení se využívá v kombinaci s některou ze čtyř typů karet (karta řidiče, servisní karta, podniková karta a kontrolní karta) a je díky ní možná okamžitá kontrola identity řidiče. Díky digitálnímu tachografu je kontrola pracovní doby řidičů velmi snadná. Zařízení pomáhá zvyšovat bezpečnost na silnicích a zároveň slouží jako garance férové konkurence na dopravním trhu. Data, která jsou uložena na kartě řidiče a ve velkokapacitní paměti zařízení, musí majitel archivovat.

V čem je digitální tachograf výhodný pro dopravce?

Digitální tachograf je výhodný také pro dopravce. Ten může prostřednictvím důmyslného systému okamžitě evidovat údaje a přizpůsobit své plánování k maximalizaci produktivity práce. Další výhoda spočívá v monitorování spotřeby paliva a stylu řízení řidičů, což vede k výrazné úspoře na pohonných hmotách a menšímu opotřebení vozidel. Mezi prodejce, kteří nabízí digitální tachografy, ale také všechny související služby jako je výměna, domontáž, aktualizace firmware a stažení či zpracování dat, patří společnost MECHANIKA TACHOGRAFY DĚČÍN. V nabídce nechybí ani zařízení DTCO 2.0a – zřejmě nejlepší digitální tachograf, který byl kdy vyroben. Je ještě úspornější a efektivnější než ostatní modely a disponuje řadou pokročilých funkcí jako pravidlo 1 minuty, přehled o časech jízdy, přestávkách, týdenním odpočinku atd. Další informace najdete na www.mechanikadc.cz.

Publikováno: 03. 04. 2014

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: co je to digitální tachograf | digitální tachograf | digitální tachografy