Evropu zachvátila fotbalová horečka

Evropu zachvátila fotbalová horečka

Evropa letos, jako ostatně každé čtyři roky, zažívá opravdové fotbalové peklo. To, na co se skalní přívrženci kopané těšili, je konečně tady. EURO 2012 se tentokrát koná na Ukrajině a v Polsku a to v období od 8.června do 1.července. Zasedání výkonného výboru UEFA tak rozhodlo již před pěti lety v Cardiffu a to na úkor Itálie a společné pořadatelství Chorvatska a Maďarska. EURO však bedlivě sledují nejen milovníci fotbalu, ale i lidé, kteří milují strhující atmosféru zaplněného stadionu a v neposlední řadě vlastenci, kteří by prohru národního týmu nepřenesli přes srdce. A jak to momentálně vypadá u vás doma? Máte po pokoji rozvěšené vlaječky a v lednici vychlazené pivo?

Kdo neskáče, není Čech

Češi jsou fotbalový národ se vším všudy a nároďáku fandí všichni od miminek až po důchodce na kolečkovém křesle. Každou volnou chvilku trávíme sbíráním aktuálních informací, kterých není nikdy dost. Fotbalové mistrovství Evropy je událost, která nenechá nikoho chladným a jako na jehlách jsou zejména vášniví sázkaři. Ti v EURU 2012 vidí skvělou příležitost, jak si přivydělat nějakou tu korunu. Pokud si na fotbal čas od času vsadíte i vy, dříve nebo později budete stát před těžkým rozhodnutím. V případě., že se české jedenáctce podaří postoupit a narazí na skutečně těžkého soupeře – budete se řídit srdcem nebo zvítězí rozum a vsadíte na favorita?

Díky, Bože, za internet

Ještě před dvaceti lety však vypadalo fotbalové šílenství úplně jinak. Bez teletextu a internetu byli fanoušci odkázáni na rádio, případně „aktuální“ informace o průběhu zápasů v novinách. Dnes? Tipy na fotbalové výsledky jsou na síti ještě dříve, než rozhodčí odpíská konec nastaveného času. Záznamy zápasů jsou k dispozici ke shlédnutí online a vám tak neunikne jediná minuta z mistrovství. Doba přeje i sázkařům, kteří již nemusí do daleké sázkové kanceláře, ale naopak si vsadí z pohodlí domova. Jak se zdá, internet je sportu i sportovním fanouškům prospívá a nám nezbývá, než pokorně sledovat, zda se našemu mužstvu podaří ukořistit cennou trofej.