Filtrovaná voda chutná skvěle, vyzkoušejte ji

Filtrovaná voda chutná skvěle, vyzkoušejte ji

Kolik čisté vody za den vypijete? Mnoho z nás dá přednost spíše různým limonádám a sladkým nápojům před čistou vodou, protože nám zkrátka nechutná. To ale lze změnit.

Aby voda chutnala

Za den bychom měli vypít v průměru alespoň 2,5 litru tekutin. Ideální je samozřejmě voda, která je pro nás nejpřirozenější, ale té pijeme nejméně. Je přitom to nejlepší pro naše tělo, neobsahuje žádné kalorie, cukry ani konzervanty, ji máme po ruce kdykoli, stačí otočit kohoutkem a pitná voda teče. Většinou se ale pití vody vyhýbáme, protože nám nechutná. Nejen s chutí pomůže vodní filtr, který vodu také zbaví i nečistot a škodlivých látek a naopak v ní zanechá ty, které jsou pro naše tělo prospěšné. Jód, hořčík nebo vápník tak zůstanou ve vodě, ale těžké kovy, chlór, pesticidy a další nečistoty jsou z ní odstraněny. Filtry na pitnou vodu pomohou vodu upravit, takže chutná skvěle, nemá žádnou pachuť a oblíbí si ji i děti. U těch je často s dodržováním pitného režimu ještě větší problém než u dospělých, protože když jim něco nechutná, odmítají to a nedají si vysvětlit, že je to pro ně dobré. Některá filtrovaná voda je vhodná už pro děti od šesti měsíců a mohou se tak odmala učit, že potí vody je přirozené a není potřeba ji nahrazovat jinými nápoji.

V hotelu i kempu

Vodní filtry jsou stále populárnější, protože zajistí, že voda je čistá a chutná. Pro domácí použití jsou ideální průtokové vodní filtry, při každém otočení kohoutkem tak máme k dispozici přefiltrovanou vodu. Abychom stejnou kvalitní a chutnou vodu mohli mít k dispozici i na dovolené nebo v kanceláři, je řešením nádobový filtr. Ten mlžeme vzít kamkoli s sebou a už za pár minut zvládne přefiltrovat vodu v konvici. V kempu, na chatě i na služební cestě tak můžeme pít vodu, na jejíž chuť jsme zvyklí a která nám vyhovuje. Tomu, co nám nechutná, se snažíme vyhýbat. U vody ale není řešením vyhledávat náhražky plné cukru a chemických konzervantů, protože vodu potřebujeme k životu. Vodní filtry pomohou k lepší chuti vody a zlepšení našeho pitného režimu.

Publikováno: 22. 06. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam