Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Hodinkám rozhodně neodzvonilo! Poradíme vám, podle čeho vybírat…

Někdejší masivní rozšíření mobilních telefonů vzbudilo v milovnících náramkových hodinek obavy, že jejich oblíbený pomocník zanedlouho zmizí v propadlišti dějin a bude je možno spatřit je v muzeích. Opak je pravdou. Klasické hodinky sice na čas ustoupily do ústraní, ale většina z nás nakonec pochopila, že jsou v mnoha ohledech praktičtější a stále patří mezi nejdůležitější doplňky. Hodinářská recese je ta tam a výrobci opět chrlí nové modely jako na běžícím pásu. Pokud se poněkud ztrácíte v jejich parametrech, určitě se vám bude hodit několik praktických tipů, které vám výběr nových hodinek usnadní.

Mezi nejdůležitější kritéria patří design. Nikdo z nás by nechtěl nosit hodinky, které jsou sice praktické a nabité celou řadou užitečných funkcí, ale nevypadají dobře. Při výběru zohledněte nejen současné trendy, ale především vlastní vkus a styl.

Co se týče strojku, zde se výběr omezuje na quartzový strojek. Je přesný a nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Je však závislý na baterii, kterou je třeba čas od času vyměnit. Poslední dobou se však začínají objevovat alternativní typy nabíjení – solární a mechanické. Některé dražší modely společenských hodinek jsou vybaveny mechanickým strojkem se samonátahem.

Důležitým parametrem je také materiál, z něhož jsou hodiny vyrobeny. Nejde jen o odolnost, ale také potenciální alergii. Pokud se vaše pokožka nesnese s kovem nebo koženým řemínkem, budete muset sáhnout po plastu nebo látce. Nemáte-li příliš omezený rozpočet, vsaďte na safírové sklo, které je mnohem odolnější vůči mechanickému poškození a poškrábání než běžné typy sklíček.

Za pozornost stojí také osvětlení, díky kterému budete moct kontrolovat čas i v noci. Hodinky bez osvětleného ciferníku nebo luminiscenčních ručiček příliš praktické nejsou. Užitečná je i vodotěsnost – ověřte si, do jakých podmínek je vybraný model určen a zda se vodotěsnost nevztahuje pouze na sprchování.

Širokou nabídku dámských, pánských, dětských i unisex hodinek najdete u známého prodejce levnéelektro.cz. Ve virtuálních regálech najdete také stylové nástěnné hodiny a budíky. Vybere si opravdu každý…