Kam vyrazit v letním období na výlety v Česku? Poradíme vám

Kam vyrazit v letním období na výlety v Česku? Poradíme vám

Přestože je Česká republika poměrně malá země, poskytuje neuvěřitelné množství turistických atrakcí. V každém kraji najdete bohaté vyžití, ovšem záleží na tom, jestli preferujete poznávání historie, aktivní odpočinek, zábavu, nebo kulturu. V následujících řádcích vám poskytneme tipy na výlety. Předtím, než se rozhodnete pro konkrétní část České republiky, si ujasněte, co vám má vlastně dovolená v Česku přinést.

Jihočeský a Plzeňský kraj

Plzeňsko je velice proslulá oblast, a to nejen pivovarem, ale také dalšími klenoty. Určitě za zmínku stojí interiéry navržené Adolfem Loosem. Přijdou si na své i příznivci přírodních skvostů, například navštivte CHKO Český les. Zapomenout nesmíme na Šumavu, Blanenský les a Novohradské hory. V letním období se zase osvěžíte v Lipně.

Karlovarský a Ústecký kraj

V případě, že chcete podnikat výlety v Česku, prozkoumejte Karlovarský a Ústecký kraj. Podmaní si vás jednoznačně národní park České Švýcarsko se skalní dominantou Pravčická brána. Karlovy Vary jsou zase proslulé lázeňstvím a léčivými prameny.

Praha a Středočeský kraj

I hlavní město má spoustu es v rukávu. Projděte se Královskou cestou, na které uvidíte Prašnou bránu, Staroměstské náměstí, Karlův most i Pražský hrad. Pro rodiny s dětmi je připravená zoologická zahrada, na kterou byste si měli vyhradit celý den. Poté z metropole směřujte do Kutné Hory s ojedinělou Kostnicí. Za návštěvu rozhodně stojí i hrady a zámky Karlštejn, Konopiště či Loučeň. Výše zmíněné lokality je jen zlomek toho, co vám Česká republika dokáže nabídnout. Jestliže se chcete podívat na další tipy na výlety, navštivte webovou stránku Venkazdyden.cz. Jedná se o portál, kde na vás čeká spousta zajímavých informací. Užijte si dovolenou i v naší zemi, nemusíte nutně vyrážet za hranice.

Publikováno: 29. 07. 2022

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam