Foukaná tepelná izolace střechy slibuje velkou tepelnou úsporu s rychlou návratností investice

Foukaná tepelná izolace střechy slibuje velkou tepelnou úsporu s rychlou návratností investice

V souvislosti se realizací nového bydlení nebo rekonstrukcí starších domů (analogicky také komerčních objektů nebo průmyslových staveb) je na prvním místě energetická úspora. Mezi nejefektivnější opatření patří zateplení, přičemž se nabízí hned několik různých materiálů a technologií. Zajímá vás, který způsob izolace patří mezi nejefektivnější?

Teplo stoupá nahoru a uniká stropem

Při výběru vhodné izolace je důležité zohlednit konkrétní parametry objektu a vlastní požadavky. Většina z nás hledá řešení, které není podmíněno příliš vysokými vstupními náklady, případně takové, které nabízí rychlou návratnost investice. Zřejmě nejvýhodnější možností je foukaná izolace, která nabízí vyvážený poměr všech výše zmíněných kritérií. Využívá se v případě různých druhů zateplení, ale především na zateplení stropů a půd. Výhoda foukané izolace spočívá ve výrazném zlepšení tepelně-izolačních vlastností objektu. Je třeba si uvědomit, že teplo stoupá směrem vzhůru a poté uniká stropem. V případě zatepleného stropu či půdy teplo přes souvislou izolační vrstvu bez pórů neunikne. Jde o mnohem lepší řešení než jakým je zateplení formou deskových materiálů – nehrozí vznik tepelných mostů. Foukaná izolace

Cena foukané izolace není vysoká

Celková úspora, které dosáhnete díky zateplení střechy nebo půdních prostor, se může vyšplhat až na 30 %. A to je jen o něco málo méně než úspora v případě zateplené fasády, nicméně s přihlédnutím k několikanásobně nižším nákladům je návratnost vstupní investice mnohem rychlejší.

Rychlá a bezproblémová realizace

Další výhoda foukané izolace spočívá v rychlosti realizace zateplení. Stavební firma dopraví materiál až na místo a práci dokončí za několik hodin. Během zateplování navíc nevznikne žádný odpad, nepořádek a hluk. A nezapomínejme ani na další užitečné vlastnosti materiálu – kromě toho, že v objektu udrží teplo a zabrání průniku nadměrného hluku, je nehořlavý a odolný vůči houbám a plísním. Pokud vás foukaná izolace zaujala, přečtěte si detailní technické specifikace a další důležité informace na www.izolace-izotom.cz. Cena foukané izolace IZOTOM začíná na 100 Kč/m2!

Publikováno: 12. 08. 2014

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: cena foukané izolace | foukaná izolace cena