Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zahrada

Gabiony – moderní konstrukce na zahrady rodinných domů

V jarních měsících je ideální čas na zkrášlování zahrad u rodinných domů. Jednou z možností, jak můžete vylepšit vzhled vašeho pozemku, je instalace gabionových konstrukcí. Kromě toho, že působí jako moderní prvek, oceníte je i z hlediska jejich funkčnosti.

Co jsou gabiony?

Na gabiony dnes běžně narazíte v městských sadech či v blízkosti řek. Jedná se o drátěné konstrukce, které jsou vyplněné kamením a zasazené do země. Nahrazují klasické ploty a hradby. Při kvalitně provedené konstrukci mají dlouhou životnost.

Využití gabionů

Ještě v nedávné době se gabiony používaly především jako vodohospodářské stavby, které sloužily zejména ke zpevnění povrchů u vodních toků. Dále lemovaly okolí komunikací, kde zabraňovaly případným sesuvům půdy. Dnes je však stále častěji můžete vidět i na soukromých pozemcích, kde plní stejný účel, zároveň však působí i jako vysoce estetický prvek.

V exteriérech zahrad nahrazují zdivo a ploty. Jde rovněž o obkladový materiál, případně mohou být zázemím pro vysazování nejrůznějších druhů rostlin. Jedná se o architektonický prvek, který i přes svoji kovovou konstrukci přirozeně zapadne do celkového vzhledu zahrady.

Jaké jsou hlavní přednosti gabionů?

I levné gabiony dokážou při správném umístění zabránit pohybu půdy. Hodí se tak hlavně do zvlněného terénu. Zároveň mohou působit namísto protihlukových stěn, zmírňují ruch z okolních silnic.

Výhodou je velmi snadná montáž. V zásadě se pouze zasadí do země a postupně se jednotlivé konstrukce vrší na sebe. Díky suché montáži se dají instalovat v jakémkoliv ročním období, tedy i v zimních měsících.

Levné gabiony pro domácí využití nabízí společnost Gabiony Hranice. S jejich realizací má již více než 7 let zkušeností. Za tuto dobu uspokojila stovky klientů po celé České republice. Chcete-li vědět, na kolik vás tyto moderní prvky na zahradu vyjdou, podívejte se na sekci levné gabiony – cena.

Štítky

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *