Gabiony neslouží jen ke zpevnění svahů, využití najdou i na vaší zahradě

Gabiony neslouží jen ke zpevnění svahů, využití najdou i na vaší zahradě

Gabionové stěny znáte především jako opevnění v nestabilním terénu – v blízkosti vodních toků či ve svazích. Jejich využití tím ale nekončí. Posloužit mohou třeba na vaší zahradě: buď ke zpevnění některých částí, nebo jako estetický prvek v podobě gabionového plotu.

Gabiony jsou tvořeny drátěnou konstrukcí vyplněnou kamenivem. Zajišťují spolehlivou ochranu před sesuvy půdy, jsou stabilní a odolné. Díky tomu, že kamenivem může protékat voda, dokáží gabiony ustát i povodně.

Setkáváme se s nimi hlavně v nestabilních svazích či březích vodních ploch. Pro svůj přirozený vzhled a nenáročnou údržbu se gabiony dostávají i do další architektury. Běžně jsou k vidění v parcích či obchodních centrech. Své místo mají také na zahradách.

Až budete řešit stavbu nového plotu, vzpomeňte si na výhody gabionů:

  1. Krátká výstavba – nemusíte na nic čekat,
  2. recyklovatelnost materiálů – gabiony jsou přátelské k životnímu prostředí,
  3. jednoduchý, minimalistický vzhled – gabiony splynou s prostředím,
  4. snadná údržba,
  5. tlumí hluk.

Jak postupovat, když chcete gabionový plot? Chtěli byste na své zahradě gabionový plot nebo stěnu, ale nevíte, jak postupovat? Nedělejte si starosti. Na trhu působí řada firem zaměřených právě na gabiony. Postarají se o všechno, od prvotních návrhů až po samotnou realizaci. Jak kvalitní firmu poznáte? Napovědět může třeba to, jak dlouho firma funguje: 19 let existence firmy Gabion-sítě s.r.o. je garancí zkušeností a odbornosti. Právě od ní zakoupíte kvalitní gabiony levně. Dalším spolehlivým ukazatelem jsou spokojení zákazníci. Prostudujte si internetové stránky několika firem a pročtěte si reference, navštivte také diskuzní fóra. Co by vás naopak ovlivnit ve volbě firmy nemělo, jsou ceny služeb. Určitě se nenechte zlákat první podezřele levnou nabídkou, která se naskytne.

Publikováno: 23. 06. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam