Jsou Češi chytřejší než realitní makléři? Otestujte se v nejrozsáhlejším online testu

Jsou Češi chytřejší než realitní makléři? Otestujte se v nejrozsáhlejším online testu

Internetu vděčíme za mnohé. Umožňuje snadné šíření informací, ke kterým bychom za jiných okolností neměli přístup. Týká se to i know-how prodeje nemovitostí. Na webu je nespočet návodů, jež majitelům nemovitostí propůjčují pocit, že transakci zvládnout takříkajíc s prstem v nose a v rekordně krátkém čase. Ve skutečnosti je to trochu složitější. Realitní kancelář MAXIMA proto připravila online kurz – můžete se otestovat a zjistit, jestli se na v oblasti prodeje nemovitostí skutečně orientujete jako odborník.

Prodej nemovitosti může být pořádná fuška

Narazili jste na článek typu „jak prodat nemovitost ve třech jednoduchých krocích“, ale váš byt či dům stále visí na realitním serveru, aniž by o něj zavadila živá duše? Možná je na čase přijmout fakt, že to, jak funguje prodej bytu, se nedá shrnout v krátkém textu – jehož autor navíc nemusí mít s realitním trhem žádné reálné zkušenosti. Přesto nemusíte zoufat. V rámci online kurzu od MAXIMY zjistíte, jestli jsou vaše znalosti na dostatečné úrovni, a zda stačíte na prodej bytu svépomocí, nebo pro vás bude lepší spolupráce s profi makléřem. A co když ne? Pak se všechny základní dovednosti naučíte. Kurz, kterým vás provede herec Pavel Richta, je zcela zdarma (stačí registrovat e-mail) a projít ho vám zabere zhruba 2,5 hodiny. Dozvíte se v něm, jak stanovit tržní cenu, připravit inzerát, jednat se zájemci o koupi a ohlídat si právní stránku prodeje. A také, jak navýšit cenu nemovitosti před prodejem o 10-15 %.

S realitkou, nebo bez ní?

Na konci kurzu budete bezpečně vědět, kam sahají vaše znalosti a bude pro vás mnohem jednodušší rozhodnout, jestli se do prodeje nemovitosti pustíte na vlastní pěst – anebo raději kontaktujete realitku, která vám ušetří čas i starosti. A v ideální případě bydlení prodá za citelně větší částku.

Publikováno: 15. 10. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam