Garážová vrata musí musí spolehlivě fungovat a skvěle vypadat

Garážová vrata musí musí spolehlivě fungovat a skvěle vypadat

Nadpisem bylo vyřčeno vše podstatné a nabízí se otázka, jestli jsou vaše garážová vrata právě taková, nebo je na ně naopak žalostný pohled... Pak byste neměli dlouho váhat a pořídit si taková, která budou odpovídat současným standardům. Vaše bydlení bude vypadat mnohem lépe! Garážová vrata to nemají jednoduché, plní totiž několik funkcí: chrání garáž před nezvanými hosty, brání úniku tepla a zároveň jsou jedním z výrazných stavebních prvků, a proto by měla působit reprezentativním dojmem.

Jaký typ vrat zvolit?

Garážová vrata jsou k mání v mnoha různých provedeních. Konstrukčně nenáročnou variantou jsou „klasická“ dvoukřídlá vrata. K výhodám patří zachování světlé výšky garáže a fakt, že nijak nenarušují interiér a nebrání využití místa pod stropem. Navzdory výše uvedenému se těší popularitě sekční garážová vrata tvořená panely. Otevírají se po kolejnici a zasouvají směrem pod strop. Výhodou tohoto typu konstrukce je možnost využití prostoru před garáží, jakožto i zachování vnitřního prostoru. Oblibě se těší také rolovací neboli roletová vrata. Jsou dobrou volbou pro majitele menších garáží, kde není místa nazbyt. Realizace je možná i v případě nerovností podlahy. K dalším běžným typům patří výklopná a posuvná garážová vrata.

Využijte odborné poradenství

Pokud si s výběrem typu garážových vrat nevíte rady, obraťte se na odborníky a nechte si doporučit řešení na míru své garáži. Buďte nároční a vyžadujte snadnou manipulaci (všechny typy garážových vrat lze doplnit o elektrické ovládání), dobré tepelně-izolační vlastnosti, absenci tepelných mostů a prvotřídní dílenské zpracování. Vysoce kvalitní garážová vrata realizuje například firma Bubík s.r.o., v jejímž portfoliu nechybí ani bytelné kovové ploty a stínící technika – venkovní žaluzie a venkovní rolety. Ukázky realizací a další informace najdete na bubik-vrata.cz.

Publikováno: 15. 12. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam