Investice do zlata 2021: Vyplatí se?

Investice do zlata 2021: Vyplatí se?

Ne nadarmo se říká "kdo šetří, má za tři". Ale jak ušetřit, když inflace znehodnocuje úspory? Jednou z možností je spořící účet, nicméně úroková míra je tak malá, že s ní je je spokojen jen málokterý klient. Ti, kteří touží po opravdu zajímavých výnosech, mohou peníze investovat skrze nejrůznější finanční skupiny. Toto řešení však znamená podstoupit vysoké riziko. A přitom je to tak snadné – mnohem vyšší výnos než spořící účet a přesto naprostou jistotu uchování hodnoty uložené částky vám přinese spoření ve zlatě. Zlato je již od nepaměti uchovatelem hodnot. Platilo to vždy, dokonce i v dobách ekonomické krize ( která je na spadnutí i nyní) a během válek. Investiční zlato je globálně uznávanou komoditou, drží si cenu (která v průběhu času roste) a je velmi likvidní. Můžete do něj investovat jednorázově i dlouhodobě.

Je lepší jednorázová, nebo dlouhodobá investice?

Máte-li naspořeno bokem, pak je pro vás jednorázová investice do zlata ideální. Můžete investovat do zlatých slitků nebo zlatých mincí. Stačí si vybrat u některého z obchodníků se drahými kovy, např. Pražskou mincovnu a.s., a objednat si zlato online nebo si ho osobně převzít v kamenné prodejně v Obecním domě v Praze. Zlato je skladné a můžete ho mít doma. Nabízí se také možnost nechat jej v bezpečnostním trezoru (a kdykoliv si ho převzít). Jednorázová investice je vhodná v případě vyšší naspořené částky. Zlato lze kdykoliv okamžitě prodat a opět získat hotovost.

Zlato je jistota, na kterou se můžete spolehnout

Investice do zlata je příležitost, jak předejít znehodnocení naspořených peněz a nastřádat si na důchod. Stejně dobře poslouží i jako prostředek ke spoření pro děti. Jde o jednu z mála jistot (či dokonce jedinou?), kterých se vám v investičním oboru dostane. Nespoléhejte se na to, že stát stabilizuje důchodový systém a stejně tak dejte svým dětem do života kapitál, který jim usnadní začátky. Zlato se vyplatí.

Publikováno: 27. 05. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: investice do zlata | vyplatí se investovat do zlata