Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Investice do zlata 2021: Vyplatí se?

Ne nadarmo se říká „kdo šetří, má za tři“. Ale jak ušetřit, když inflace znehodnocuje úspory? Jednou z možností je spořící účet, nicméně úroková míra je tak malá, že s ní je je spokojen jen málokterý klient. Ti, kteří touží po opravdu zajímavých výnosech, mohou peníze investovat skrze nejrůznější finanční skupiny. Toto řešení však znamená podstoupit vysoké riziko. A přitom je to tak snadné – mnohem vyšší výnos než spořící účet a přesto naprostou jistotu uchování hodnoty uložené částky vám přinese spoření ve zlatě.

Zlato je již od nepaměti uchovatelem hodnot. Platilo to vždy, dokonce i v dobách ekonomické krize ( která je na spadnutí i nyní) a během válek. Investiční zlato je globálně uznávanou komoditou, drží si cenu (která v průběhu času roste) a je velmi likvidní. Můžete do něj investovat jednorázově i dlouhodobě.

Je lepší jednorázová, nebo dlouhodobá investice?

Máte-li naspořeno bokem, pak je pro vás jednorázová investice do zlata ideální. Můžete investovat do zlatých slitků nebo zlatých mincí. Stačí si vybrat u některého z obchodníků se drahými kovy, např. Pražskou mincovnu a.s., a objednat si zlato online nebo si ho osobně převzít v kamenné prodejně v Obecním domě v Praze.

Zlato je skladné a můžete ho mít doma. Nabízí se také možnost nechat jej v bezpečnostním trezoru (a kdykoliv si ho převzít). Jednorázová investice je vhodná v případě vyšší naspořené částky. Zlato lze kdykoliv okamžitě prodat a opět získat hotovost.

Zlato je jistota, na kterou se můžete spolehnout

Investice do zlata je příležitost, jak předejít znehodnocení naspořených peněz a nastřádat si na důchod. Stejně dobře poslouží i jako prostředek ke spoření pro děti. Jde o jednu z mála jistot (či dokonce jedinou?), kterých se vám v investičním oboru dostane. Nespoléhejte se na to, že stát stabilizuje důchodový systém a stejně tak dejte svým dětem do života kapitál, který jim usnadní začátky. Zlato se vyplatí.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *