Hledáte pronájem bydlení v Praze? Víme, kde se po něm poohlédnout!

Ačkoliv se zdá, že najít byt či dům v tak velkém městě, jako je Praha, musí být otázkou chvilky, v praxi je hledání příhodného bydlení poměrně složité. Najít domov, který je vyhovující ve všech ohledech, je často jako hledání jehly v kupce sena. Nechcete-li využít služeb realitního makléře, připravte se na to, že strávíte spoustu hodin brouzdáním na internetu. Na co byste si měli dát pozor a kde na internetu hledat pronájem bytu v Praze?

Seznamte se s lokalitou

Bez ohledu na to, zda vás zajímá pronájem bytu Praha 4 či v jiné části metropole, nejednejte ukvapeně a důkladně se seznamte s občanskou vybaveností a dopravní dostupností do ostatních částí. A to zejména v případě, budete-li dojíždět za prací. V bezprostřední blízkosti vašeho nového bydliště by se měly nacházet všechny potřebné služby a obchody. Rodiče jistě ocení přítomnost školky či školy, dětského hřiště a relaxační zóny, kam si lze vyrazit ve volném čase. Důležitý je také dostatek parkovacích stání.

Video řekne více než fotografie

Zda je pronájem bytu Praha tím, co opravdu hledáte, se samozřejmě dozvíte až na místě při osobní prohlídce. Počítejte s tím, že pravděpodobně navštívíte hned několik bytů či domů, než se vám podaří najít ten vyhovující. Přesto si můžete ušetřit spoustu času tak, že se zaměříte na inzerci, v rámci které si lze pustit videoprohlídky a 3D prohlídky. Najdete je například na inzertním serveru videobydleni.cz. Díky přehlednému filtrování nabídek rychle najdete pronájem bytu Praha 5, pronájem bytu Praha 6 apod.

Co dělat, až vysněné bydlení najdete?

Než s pronajímatelem uzavřete smlouvu, pečlivě si přečtěte všechny body v ní obsažené a v případě jakýchkoliv nesrovnalostí obsah konzultujte s právníkem. Dejte si pozor na výši měsíčního nájmu, podmínky výpovědi a v neposlední řadě také na způsob účtování poplatků za energie. Především pak na to, abyste nedopláceli za předchozího nájemníka.

Publikováno: 24. 05. 2018

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam

Tagy: pronájem bytu v praze