Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Melissa – brazilské boty, které voní po bonbonech

Samozvanou Mekkou módního průmyslu je sice Itálie, ale i v jiných částech světa vznikají zajímavé, až umělecké kousky, které rozhodně stojí za pozornost. Patří mezi ně i oblíbené designové boty Melissa, které pochází z Brazílie. A nemusíte být zrovna Carrie ze Sexu ve městě, abyste ocenila jejich nesporné kvality. Čím ale zaujaly veřejnost na tolik, že se začaly objevovat ve světoznámých buticích vedle modelů od předních návrhářů jako je Dolce&Gabbana, Versace nebo Armani? Nepřeháníme, i mezi takovou exkluzivní obuví má značka Melissa své čestné místo. A to dokonce i přesto, že své boty vyrábí z plastu. A to myslíme naprosto vážně.

Boty Melissa samozřejmě nejsou vyrobeny z obyčejného PVC, ale ze speciálního materiálu Melflex, který si společnost patentovala. Základním poznávacím znakem je unikátní bombonová vůně, která se do Melflexu přidává již během procesu výroby. Boty proto nikdy nepřestanou vonět. Na návrzích se navíc podílí přední světoví návrháři, mezi které patří i Vivienne Westwood a od příští kolekce také Karl Lagerfeld.

Melissa nebo MEL?

Dost možná jste již při průzkumu butiků narazili na plastové boty s označením MEL. I ty vás jistě zaujaly perfektním designem a překvapily mnohem nižší cenou, než za jako use běžně prodávají boty Melissa. Nejde o falzifikát, ale obuv, která pochází od stejného výrobce. Podobně jako má Versace svůj Versus nebo Armani kolekci Armani Exchange, prodává Melissa levnější a jednodušší kolekci s názvem MEL. Impulsem, který výrobce vedlo k vytvoření této řady, bylo časté napodobování, které snižovalo věhlas značky. Boty mel jsou také vyrobeny z Melflexu, ovšem nevoní. Díky nízké ceně si je mohou dopřát, které by si jinak boty Melissa nemohly dovolit. Originální obuv MEL poznáte podle věty „Dreamed by Melissa“, která je na každé podrážce.

Zajímavostí je, že výrobce nedovoluje prodej bot Melissa společně s obuví MEL. V obchodě, ve kterém prodávají voňavé boty proto na levnější variantu nenatrefíte – a naopak. My jsme malí umělecké dílo našli na differentfashion.cz, kde jsou k mání za velmi atraktivní ceny (boty jsou navíc často v akci) a modely z edice MEL na botymel.cz. Oficiální prodejce nabízí brazilskou značku již pět let a kromě toho má v nabídce i další exkluzivní modely, které by ve vašem botníku/šatníku neměly chybět!