Hrací automaty: fenomén, který navždy změnil svět hazardu a zábavy

Hrací automaty: fenomén, který navždy změnil svět hazardu a zábavy

Výherní automaty se chlubí bohatou historií a mají ve světě hazardu a zábavy čestné místo. Můžeme je nenávidět, nebo milovat, ale v žádném případě přehlížet. Mašinky, ve kterých se točí několik válců s rozličnými symboly, vždy korespondovaly s moderními technologiemi a nejinak je tomu i dnes. Jestli pak víte, že první výherní automat vznikl již na sklonku 19. století? Udělejte si s námi malý výlet do historie i současnosti blikajících skříněk, ze kterých šťastlivcům vypadávají mince a těm ostatním vlasy.

Jak šel čas s hracími automaty

Hrací automaty sice nemůžeme srovnávat s žárovkou, telefonem nebo dieselovým motorem, ale přesto se řadí mezi vynálezy, které významně ovlivnili lidskou kulturu. Tedy minimálně zábavní průmysl. A vůbec první automat spatřil světlo světa v roce 1895, kdo ho představil jeho tvůrce Charles Fey. Plechová skříňka sice nebyla tak propracovaná jako moderní přístroje, ale princip byl stejný. Jakmile se na válcích objevily tři stejné symboly, hráč získal výhru. Fey se však s prvotinou nespokojil a snažil se ho zhruba dvanáct let vylepšovat. To se mu povedlo až v roce 1907, kdy se spojil se společností Herberta Millse – Mills Novelty. Společnost začala automaty vyrábět z litinového železa, ale jen do roku 1915, kdy se na scénu prodraly mnohem levnější dřevěné varianty.

Kratochvíle pro manželky a milenky hazardních hráčů

Velkou vlnu zájmu automaty zaznamenaly ve třicátých letech 20. století, kdy výrobce Mills Novelty provedl spoustu zásadních změn. O opravdový boom se ovšem postaral až Bugsy Siegel – podnikatel, který do svého hotelového kasina Flamingo umístil spoustu automatů. A to jen proto, aby nějakým způsobem zabavil manželky a milenky hráčů utrácejících v kasínu. A proč právě automaty? Důvod je prostý, přístroje si vždy zakládaly na jednoduchosti, což o spoustě jiných hazardních her říct nelze. Výherní automaty tak poskytly spoustu zábavy i pro ty, kteří neovládali pravidla karetních nebo stolních her. A nejinak je tomu i dnes. Moderní automaty jsou sice zase o kus dál a v hernách na hráče čekají videoterminály, ale i ty jsou velmi jednoduché a fungují na stejném principu. Na druhou stranu jsou mnohem zábavnější a nabízí spoustu bonusových her a možnost výhry lákavých jackpotů. Velmi populární jsou takzvané filmové automaty, které umocňují hru tím, že hráči připomínají jeho oblíbený film.

Chcete si zahrát zdarma?

Pokud chcete zažít atmosféru kasín i vy, ale nechcete investovat vlastní peníze, zahrajte si automaty zdarma. Způsob hry je totožný a jediný rozdíl tkví v tom, že ke hře nepotřebujete vlastní kapitál. Budete-li si chtít hru přeci jen vyzkoušet za opravdové peníze, doporučujeme některé z prověřených on-line kasín. Podrobné informace a důvody, proč vsadit právě na prostředí on-line kasína a ne kamennou hernu, ale také detailní recenze jednotlivých automatových her najdete na tématickém portálu automatyonlinezdarma.cz. Přejeme příjemnou zábavu!
Článek má informativní charakter a je určen pro osoby starší 18ti let, které nemají trvalý pobyt v České republice a na Slovensku. Hraní automatů způsobuje závislost a neměli byste s ní začínat!

Publikováno: 05. 10. 2013

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam