S přesnou průmyslovou vahou budete mít svůj zisk pod kontrolou!

S přesnou průmyslovou vahou budete mít svůj zisk pod kontrolou!

Jde vám o přesné vážení? Ať již balíků, zboží, automobilů, vagónů či těžkých břemen? V tom případě si pořiďte přesnou průmyslovou váhu. Bez přesných vah se neobejde spousta oborů. Právě přesné vážení snižuje náklady a umožňuje mít zisk pod kontrolou. Předpokladem tak jsou zařízení té nejvyšší technické úrovně a maximální spolehlivost vážicího systému. A jaké existují možnosti?

Vybíráme průmyslovou váhu

Můstkové, podlahové, paletové, s tiskem, jeřábové, počítací jateční či plošinové. Všechny tyto váhy spadají do kategorie průmyslových vah. Speciální kategorií pak jsou průmyslové váhy silniční a tenzometrické. Na základě jakých parametrů vybrat váhu, která bude co nejvíce vyhovovat vašim požadavkům?

Co potřebujete zvážit?

Hlavním parametrem při výběru průmyslové váhy je její účel. Na trhu se setkáte s vahami, které vám přesně zváží extra lehké předměty i několika set tunové kolosy. V obchodech se často setkáváme s vahami počítacími. Pro vážení surovin jsou vhodné váhy můstkové, pro vážení palet váhy paletové, popřípadě speciální plošinové váhy.

Mostová, nebo mostní průmyslová váha?

Do kategorie silničních vah patří váhy mostové, mostní a autováhy. Laici se v těchto pojmech často ztrácí, přitom v podstatě označují jedno a totéž. Autováha neboli automobilová průmyslová váha je statickou vahou sloužící k vážení osobních i nákladních automobilů. Samotné vážení probíhá na mostní konstrukci - odtud název mostní či mostová váha.

Jak na vážení letadel a vagonů?

K vážení letadel, vagonů, tedy extrémně těžkých břemen se používá tenzometrická váha. Ta je tvořena speciálními ližinami s osazenými tenzometrickými čidly, jež hmotnost převádějí na elektrický signál. Ten je prostřednictvím kabelu převáděn do samotné váhy, kde je hmotnost kolosu zobrazována v kilogramech. Tyto váhy se vyrábějí výhradně na na zakázku, tedy na základě přesného zadání konstruktéra či provozovatele váhy.

Maximálně přesné snímače

Základem každého přesného vážení jsou tzv. tenzometrické snímače. Mezi ty nejpřesnější bezesporu patří tenzometrické snímače POWERCELL® PDX® které najdete například v průmyslových vahách společnosti Tenzona. Ty se skládají z mechanické konstrukce váhy a elektronické části se snímači a vážním indikátorem.

Montáž, opravy a servis

V portfoliu značky Tenzona najdete hned tři typová řešení mechanické části silniční (mostní) váhy, a to mostovou váhu železobetonovou, železobetonovou nadúrovňovou a ocelovou nadúrovňovou. Součástí služeb jsou spolu s montáží váhy také její opravy a servis. Firma vám však zajistí i úřední ověření a po domluvě popřípadě vykoupí vaši nevyhovující váhu starou.

Publikováno: 11. 11. 2020

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam