Hračky nejen pobaví, ale také poučí! Které edukativní hračky jsou teď in?

Hračky nejen pobaví, ale také poučí! Které edukativní hračky jsou teď in?

Dětská hra není jen o zábavě. Je také velmi důležitá pro správný duševní i fyzický rozvoj každého dítěte. Stejně tak hračky neslouží pouze k pobavení, ale i k poučení! Mnohé dovednosti se dají naučit i s panenkou či autíčkem, pro starší děti se však vyrábějí edukativní hračky, které cílí právě na vzdělávání. Pojďte se podívat na oblíbené edukativní hračky a vyberte z nich tu, která se letos objeví pod vánočním stromečkem. Myslete na správný vývoj svých dětí a podporujte ho vhodnými hračkami. Vězte, že celodenní hraní videoher jim nijak neprospívá. Chvíli se jimi samozřejmě zabavit mohou, ale měly by vědět, že se dá skvěle bavit i jinými způsoby.

Hraj si a uč se!

Starou, nýbrž stále aktuální hračkou jsou papírové hodiny. Jak snadněji by se děti mohly naučit sledovat čas? Díky dětské fantazii papírové hodiny snadno zapadnou do každé hry. Ukážou panenkám čas, kdy mají vstávat a jít do školy, prozradí plyšákům, že je čas na oběd, řeknou závodníkům, že už je čas nastartovat auta. Pro milovníky vesmíru a astronomie vyberte dětský teleskop. Budoucímu laborantovi kupte dětský mikroskop. Aby děti zjistily, jak fungují jednoduché chemické reakce a fyzikální zákony, pomohou experimentální sady s pokusy.

Interaktivní hračky pro menší děti

Menší děti ještě nemají dostatek znalostí, aby pochopily edukativní hračky a jejich opravdový smysl. Proto jsou pro ně mnohem vhodnější populární interaktivní hračky. Nejmladším dětem, které se teprve učí uchopovat předmět a co nejpřesněji s ním manipulovat, zabalte pod stromeček hrací deku s hrazdou a zvuky, zatloukací želvu s barevnými geometrickými tělesy či jinou, podobně veselou hračku. O něco starší děti ocení roztomilého poníka, který reaguje na dotek, interaktivní stůl nebo třeba pěnové puzzle. Pro nadané předškoláky jsou pak určeny dětské notebooky plné poučných her.

Publikováno: 12. 11. 2019

Kategorie: Děti

Autor: Adam