Levné cestování díky internetu

Levné cestování díky internetu

Přemýšlíte-li nad tím, že si uděláte výlet po světě, Evropě či jen po České republice, podívejte se na internetu po letenkách a jízdenkách. Na webu seženete velmi levné letenky do všech cílových destinací. Pozorně letenky porovnávejte s konkurencí a ušetřete tisíce korun. Nevyplácí se zabookovat hned první letenky , které se Vám naskytnou. Mnohem lepší je prozkoumat více prodejců a vybrat si ty opravdu nejlevnější. Na internetu samozřejmě neseženete pouze letenky, ale také vlakové jízdenky či lodní lístky. Vše za skvělou cenu. Cestování s levnými jízdenkami využívají zejména mladí lidé, studenti, kteří nemají vysoké příjmy a chtějí se doslova za pár stovek podívat na zajímavá místa u nás či ve světě. Využívejte nabídku levných jízdenek i vy a ušetřete.

1. Rozhodněte se, co potřebujete - a bez čeho se obejdete.

Prvním krokem při vašem levném cestovatelském dobrodružství je stanovení priorit. To už ale pravděpodobně umíte v případě každodenních životních výdajů. Pokud je váš životní styl ekonomický, nebudete s tím mít problém. Někteří lidé chtějí bydlet v pěkném domě, ale jsou ochotni jezdit otřískaným autem. Jiní se tísní v mínusových obytných prostorách, aby mohli následovat své sny ve vzrušujících městech. I na maličkostech záleží. Možná šetříte na kávě pro labužníky, ale všechno ostatní kupujete v obchodě. Stejná volba platí i pro cestování. Pokud chcete cestovat levně, musíte myslet na zážitky jako na hlavní cenu. O všem ostatním se dá vyjednávat. Můžete bydlet v hostelu, protože stejně strávíte většinu času prohlídkou památek? Uděláte si snídani a večeři doma, abyste se mohli naobědvat a večer si dát jeden nebo dva drinky? Létá do vaší destinace nějaká nízkonákladová letecká společnost? Můžete se sbalit tak lehce, abyste nemuseli odbavovat zavazadlo? Samozřejmě se nemusíte cítit úplně ochuzeni. Jen si moudře vyberte, co si chcete dopřát - a ujistěte se, že se to vejde do vašeho rozpočtu.

2. Zapojte se do programu cestovních odměn

Možná jste slyšeli, že letecké společnosti přecházejí na věrnostní programy založené na příjmech, což znamená, že body získáváte spíše na základě toho, kolik utratíte, než kolik nalétáte mil. I když to může znamenat, že získání volného letu trvá déle, není důvod, proč to nezačít zkoušet. Registrace je zdarma, a pokud jste v programu nováčkem, můžete získat desetitisíce bonusových bodů za otevření kreditní karty s odměnami za cestování. Programy odměn za cestování se neomezují pouze na letecké společnosti - mají je i hotely. A body můžete získat za nejrůznější nákupy u partnerů věrnostního programu.

3. Proveďte průzkum, abyste našli nejnižší cenu letenky

Letenky jsou poměrně snadnou kategorií, na které lze ušetřit, protože zážitek z letu je do značné míry stejný bez ohledu na to, kterou leteckou společnost si vyberete nebo kolik jste za letenku zaplatili. Když plánuji cestu, rád začínám s Google Flights, protože vám ukáže, kolik byste mohli na letence ušetřit, pokud změníte svůj itinerář o několik dní. Ale ne každá letecká společnost je v seznamu uvedena, takže se stejně musíte porozhlédnout, abyste našli nejlepší nabídku. Dalším dobrým místem je WhichBudget. Můžete zde vyhledávat levné lety u stovek leteckých společností ve více než 200 zemích. Evropa je pro nízkonákladové letecké společnosti obzvláště přívětivým místem, ale některé z nich se rozrůstají a nabízejí i mezinárodní služby. Norwegian Air nabízí levné letenky z východního a západního pobřeží do destinací po celém světě. Abyste si však byli jisti, že najdete nejnižší možnou cenu letenky, musíte tomu věnovat trochu více času. Seznamte se se všemi letišti, která obsluhují vaši destinaci. V mnoha případech může být pouze jedno, ale větší města mají obvykle více možností. Levné letecké společnosti obvykle létají na menší letiště a z nich. Na internetových stránkách letiště (letišť), které plánujete využít, najdete seznam všech leteckých společností, které tam zastavují. Pak můžete porovnat ceny letenek na webových stránkách leteckých společností a také na vyhledávačích, jako je Expedia a další stránky pro plánování dovolené. Snažte se omezit balení na příruční zavazadlo, abyste se vyhnuli poplatkům za odbavené zavazadlo. Pokud potřebujete, můžete si uprostřed cesty vyprat - vaše dovolená nemusí být módní přehlídkou.

4. Najděte si volné místo k pobytu

Máte přátele nebo rodinu, kteří žijí na zajímavých místech? Naplánujte si výlet do jejich města a požádejte o možnost přespat na gauči nebo na volné posteli. Nejlepší na tom, že přespíte u někoho známého (kromě ubytování zdarma), je získat zasvěcené tipy, co dělat a co vidět, až tam budete. I když v cílové destinaci nikoho neznáte, můžete si pomocí internetu najít volné místo k přespání. Většina lidí už slyšela o službě CouchSurfing, kde si můžete najít bezplatný gauč, postel nebo místo na podlaze, kde můžete přespat. Vyplatí se hledat hostitele s dostatečným předstihem před cestou. Klub pohostinství a Global Freeloaders vám také zprostředkují kontakt na místní obyvatele, kteří jsou ochotni vás ubytovat a/nebo vás provést městem. Možná se vám také podaří najít hlídání domů, což znamená ubytování podobné Airbnb, ale téměř zadarmo. MindMyHouse si účtuje 20 dolarů za roční členství, které vás spojí s více než 18 000 majiteli domů po celém světě. V současné době je zde asi 200 příspěvků "hledá se hlídač", přičemž mnohé z nich vyžadují nějakou formu péče o zvířata. Další možností je výměna domů, pokud tedy vlastníte svůj dům. Nové i zavedené stránky pro výměnu domů, jako jsou HomeExchange, LoveHomeSwap, HomeLink a Intervac, vám umožňují zveřejnit svůj dům, prohlížet si ostatní nabídky a kontaktovat členy ohledně potenciální výměny. Většina z nich si účtuje měsíční nebo roční členský poplatek, ale nabízí bezplatné zkušební období, takže si můžete vyzkoušet, zda je to pro vás vhodné. Co když nepotřebujete celý dům nebo nechcete couchsurfovat? Zkuste hostel. Ty sice nejsou zdarma, ale jsou dobrou možností levného ubytování, pokud jste ochotni bydlet v pokoji kolejního typu.

5. Zaregistrujte svůj prostor na airbnb

Pokud zrovna nejste bezdomovci (nebo vám nevyprší nájemní smlouva), necháváte doma prázdný obytný prostor. Nedovolte, aby zůstal prázdný. Stejně jako vy se snažíte najít levné ubytování na svých cestách, ve vašem okolí dělají totéž tisíce lidí. využijte toho! Zaregistrujte svůj prostor na airbnb - můžete si vydělat nemalé peníze, možná dokonce dost na to, abyste pokryli vlastní náklady na bydlení, zatímco budete pryč. Může to být skvělý způsob, jak financovat své vysněné dobrodružství.

6. Omezte své výdaje na stravování tím, že si budete vařit doma

Pokud se ubytujete v některém z výše uvedených druhů ubytování, měli byste mít přístup ke kuchyni. Využijte ji a ušetřete peníze za jídlo (a pití) venku. Nezapomeňte, že zážitek z cestování je vaší prioritou, takže koho zajímá, že si během cesty úplně neodpočinete od mytí nádobí. Když už si budete chtít vychutnat jídlo v restauraci kvůli potěšení nebo pohodlí, udělejte si čas na oběd. I luxusnější restaurace obvykle nabízejí v době oběda snížené ceny. Podobná strategie platí i pro pití - vyhledávejte speciální nabídky v rámci happy hour.

7. Buďte flexibilní při uzavírání smluv na poslední chvíli

Pokud nejste nároční na termín nebo destinaci své příští cesty, můžete ušetřit peníze díky last minute nabídkám hotelových pokojů, pobytových balíčků a letenek.
  • Hotel Tonight nabízí zlevněné hotelové pokoje pro pobyty ve stejný den, následující den a následující týden.
  • Jetsetter inzeruje bleskové výprodeje hotelových pokojů a pobytových balíčků.
  • Hipmunk zobrazuje nabídky letenek na nadcházející týden a víkend.

Závěrem

S trochou předběžného plánování, jistou flexibilitou a správným přístupem vám nic nestojí v cestě za vašimi sny o poznávání. Levné cestování je stejně dobré pro vaši duši jako pro vaši peněženku. Upřednostňuje radost z objevování nového místa před touhou po "luxusním zážitku". Přestaňte se tedy vymlouvat a začněte hledat své další dobrodružství. Jak na cestování šetříte vy? Podělte se o své oblíbené tipy na levné cestování v komentářích.

Publikováno: 05. 08. 2021

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam