Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Akné – co dělat, když vás trápí i v dospělosti?

Problematická pleť se netýká jen mladistvých, ale nezřídka trápí i dospělé. Jenomže zatímco v pubertě se můžeme utěšovat tím, že toto bouřlivé období jednou – a snad brzy – pomine, po dosažení plnoletosti už tento argument odpadá a nezbývá, než akné vyhlásit regulérní válku. Jak se protivných pupínků zbavit, když už nepatříte mezi teenagery?

Hlídejte si ruce

Nesahejte si na obličej. Spousta z nás se dotýká tváře nevědomky, třeba při rozhovoru. Pak je ale také řada těch, kteří svoje nenechavé ruce zapojují do „akce“ úmyslně, a to v okamžiku, kdy se nějaký ten pupínek vyklube. Vymačkáním mu však nejen neprospějete, ale ještě celou situaci zhoršíte. Do kůže si můžete zanést zánět nebo si dokonce vytvořit nepěkné jizvy, kterých se pak budete zbavovat jen horko těžko. Chcete-li hojení pupínku urychlit, pak se poohlédněte po speciálních přípravcích, které jsou určené pro péči o aknózní pleť. Ve složení hledejte hlavně kyselinu salicylovou, která zmírňuje záněty.

Vyvarujte se agresivních produktů

Mastná pleť, která má největší sklony k akné, vyžaduje speciální péči. Pokud se o ni totiž správně nestaráte, póry se začnou ucpávat a vytvoří tak živnou půdu pro vznik pupínků a zánětlivých projevů. Ve vaší kosmetické výbavě by měly mít své čestné místo čisticí gely, masky, séra a zmatňujících krémů, které korigují tvorbu kožního mazu, zabraňují infekcím a čistí pokožku do hloubky. Vyhněte se agresivním prostředkům s alkoholem, které pleť dráždí a paradoxně vedou k větší produkci kožního mazu a roztáčí tak začarovaný kruh.

Upravte jídelníček

Pomoci může i změna jídelníčku, ačkoli mnozí – dokonce i z řad lékařů – úlohu správného stravování podceňují a tvrdí, že s akné nemá žádnu souvislost. Musíte si ale uvědomit, že kůže odráží celkový stav vašeho organismu. Pokud tedy není ve vašem těle něco v pořádku, ukáže se to právě na pokožce. Je to sice běh na dlouhou trať, ale když budete důslední a trpěliví, výsledky se dostaví. Navíc změna životosprávy vašemu tělu prospěje po všech stránkách!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *