Indoor skydiving: Volný pád ve větrném tunelu

Indoor skydiving: Volný pád ve větrném tunelu

Už jste někdy zažili volný pád? A teď skutečně nemáme na mysli radikální obrat pracovního či osobního života, kdy se vám vše začne hroutit pod rukama. Volným pádem je míněn odvážný skok padákem ve výšce několika tisíc metrů nad zemským povrchem… Nemáte na to nervy, ale na druhou si nemůžete pomoct? Řešení je prosté – volný pád můžete prožít i jinak – ve skydive aréně neboli větrném tunelu!

Seznamte se s větrným tunelem

Indoor skydiving je famózní adrenalinový sport, který se provozuje ve skydive aréně. Jedná se o 14 metrů široký tunel o průměru 4,3 metru. Proudí v něm vzduch průměrnou rychlostí 50 m/s a může dosáhnout až 270 km/h. Rychlost vzduchu reguluje operátor, který přihlíží ke zkušenostem a váze letce. Plachtění lze kdykoliv ukončit tak, že operátorovi ukážete domluvený signál. V tunelu může být pouze jedna osoba, nicméně po domluvě lze uskutečnit společné plachtění dvou osob. Ovšem pouze za předpokladu, že dotyční mají se skydivingem předchozí zkušenosti. Simulace volného pádu je velmi věrná. V podstatě jde o stejný pocit jako při opravdovém skoku z letadla. Výhoda spočívá v tom, že se vše odehrává jen několik málo metrů nad zemí.

Indoor skydiving je super, ale je i bezpečný?

Nahlodali jsme vás, ale váháte, protože máte pochybnosti o bezpečnosti této atrakce? Buďte v klidu – indoor skydiving je naprosto bezpečný, a to i přesto, že o adrenalin v žilách při něm není nouze. Kvalifikovaný personál vám před vstupem do tunelu vysvětlí vše, co je třeba. Dostanete speciální kombinézu, ochrannou helmu a brýle. No a v prvních okamžicích vás bude instruktor navigovat, dokud nezískáte jistotu.

Chci jít do toho, ale kde vlastně?

Pokud jste z Prahy, máte to co by kamenem dohodil do skydive arény HURRICANE FACTORY Prague, která je v hlavním městě jediná svého druhu. Právě zde zažijete ten nejlepší skydiving. Další nejbližší větrné tunely najdete v Liptovském Mikuláši a Berlíně. Nezapomeňte nám napsat, jak jste si plachtění v tunelu užili! Více na www.hurricanefactory.com.

Publikováno: 24. 03. 2016

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam

Tagy: hurricane factory prague | indoor skydiving praha | větrný tunel praha