Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Jak si vybrat autoškolu?

Je vám čerstvě osmnáct a chystáte si splnit velký sen o vlastním automobilu? Nebo vám už táhne na třicet, doposud jste cestovali co by spolujezdec a chystáte se svůj statut změnit? Ať už je to jakkoliv, výběr kvalitní autoškoly není s ohledem na obrovskou konkurenci tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Budete-li se však řídit našimi tipy, měli byste při výběru autoškoly uspět.

Levná ano, ale ne příliš

Mezi základní kritéria, na základě kterých volíme autoškolu, je bezesporu cena. Kurzy autoškoly patří mezi nákladné položky a pokud nám někdo udělá neodolatelnou nabídku, těžko na ni nepřikývneme. Na druhou stranu platí, že příliš nízká cena (např. 30 – 40 % pod obvyklým průměrem) zavání nesolidním jednáním a mrzkou kvalitou. Uvědomte si, že příliš lehce nabyté řidičské oprávnění vás může vyjít velmi draho. V nejlevnější autoškole se vám pravděpodobně nedostane takové péče jako u dražší, ale renomované instituce.

U lektorů nejde o sympatii

Není nad lektora, který se na vás bude po celou dobu trvání kurzu usmívat a nebude vás peskovat za „drobné“ chybičky. Těch se přece čas od času dopouští i zkušení řidiči, nebo ne? Tohle je samozřejmě špatný přístup. Na sympatie nehleďte a zeptejte se na názor svých známých, kteří již s totožným vyučujícím kurzy absolvovali. V autoškole platí to samé jako ve škole – ti nejméně sympatičtí lektoři většinou naučí nejvíce.

Je autoškola plně vybavená?

Ať už se do vašeho hledáčku dostala maloměstská nebo pražská autoškola, v každém případě by měla disponovat adekvátním technickým zázemím. Zeptejte se, zda si teorii vyzkoušíte na simulátoru a následně na autocvičišti, nebo vás po vstřebání úvodních lekcí rovnou posadí za volant. Informujte se i o vozovém parku. Vůz, ve kterém budete jezdit v autoškole, by neměl být příliš zastaralý a pro zkušenosti, které během řízení získáte, musíte mít uplatnění ve vašem budoucím voze.

Autoškola v místě a mimo bydliště

Většina budoucích řidičů volí autoškolu v místě bydliště, nehledě na to, jestli bydlí v menším, nebo ve větším městě. Praktičtější je samozřejmě autoškola, do které nebudete muset dojíždět, ale mějte na paměti, že hustém městském provozu nasbíráte mnohem více zkušeností. Navíc budete pod patronátem lektora, který vás naučí řešit ty nejsvízelnější situace.

Nechcete-li se při výběru autoškoly napálit, vsaďte na akreditovanou autoškolu King, která sází na individuální přístup (nevnucuje předem stanovené balíky kurzů a zohledňuje skutečné potřeby) a nabízí široké spektrum kurzů. Další praktické informace, které by se vám při výběru autoškoly mohly hodit, najdete zde.