Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Rhodos – ideální kandidát na dovolenou v roce 2015

Padla na vás podzimní deprese a trávíte sychravé odpoledne s myšlenkou na poslední letní dovolenou? Nesmutněte, ta příští bude ještě lepší a není jediný důvod, proč byste si ji nemohli naplánovat třeba hned teď. A my vám prozradíme, která z destinací patří v posledních letech k těm nejoblíbenějším. Možná vám o ni vyprávěli přátelé a známí, kteří vás přesvědčovali, abyste napřesrok vyrazili společně s nimi. Ale o kterém místě je vlastně řeč? O jednom z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Udělejte si s námi krátký výlet na Rhodos!

Rhodu svou přezdívku nezískal pro nic za nic

Rhodos neboli „ostrov věčného slunce“ je sice v pořadí až čtvrtý největší ostrov (největší je Kréta a následují Euboia a Lesbos), ale to mu na atraktivitě nijak neubírá. Je 78 km dlouhý a 38 km široký, což je dostatek prostoru pro nespočet památek a přírodních krás. Nezapomeňte si sebou vzít kvalitní turistický dalekohled, díky kterému se seznámíte s přírodními scenériemi pěkně zblízka.

Jeden by řekl, že řečtí bohové stvořili Rhodos právě pro dovolenou. Díky své zeměpisné poloze zde po většinu roku panuje krásné počasí a od května do října téměř neprší. Teploty jsou velmi vysoké (na východním pobřeží přes 40°C), ale díky nízké vlhkosti vzduchu a svěžím mořským větrům je klima velmi příjemné. Na podzim teploty spadnou na 25 – 28°C a koupat se dá až do listopadu.

Perfektní pláže, starobylé památky a spousta příležitostí ke sportování

Na Rhodu si přijde na své opravdu každý. Notoričtí plážoví povaleči, jejichž cílem není nic jiného, než nachytat „bronz“. Milovníci památek a stylových řeckých taveren. A v neposlední řadě i sportovci, které západní část ostrova vyzývá k surfování, windsurfingu či kitesurfingu.

Ať už patříte do kterékoliv skupiny, rozhodně dovolenou na Rhodu zahrňte na seznam kandidátů. Hornatý ostrov s překrásnými plážemi a malebnými řeckými vesničkami vám nabídne veškeré své pohostinství. Při pečlivém naplánování procestujete většinu zajímavých míst napříč celým ostrovem za pouhé 3 až 4 dny. A díky akčním nabídkám na last minute se na Rhodos dostanete velmi levně!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *