Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Dovolená a cestování

Rhodos – ideální kandidát na dovolenou v roce 2015

Padla na vás podzimní deprese a trávíte sychravé odpoledne s myšlenkou na poslední letní dovolenou? Nesmutněte, ta příští bude ještě lepší a není jediný důvod, proč byste si ji nemohli naplánovat třeba hned teď. A my vám prozradíme, která z destinací patří v posledních letech k těm nejoblíbenějším. Možná vám o ni vyprávěli přátelé a známí, kteří vás přesvědčovali, abyste napřesrok vyrazili společně s nimi. Ale o kterém místě je vlastně řeč? O jednom z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Udělejte si s námi krátký výlet na Rhodos!

Rhodu svou přezdívku nezískal pro nic za nic

Rhodos neboli „ostrov věčného slunce“ je sice v pořadí až čtvrtý největší ostrov (největší je Kréta a následují Euboia a Lesbos), ale to mu na atraktivitě nijak neubírá. Je 78 km dlouhý a 38 km široký, což je dostatek prostoru pro nespočet památek a přírodních krás. Nezapomeňte si sebou vzít kvalitní turistický dalekohled, díky kterému se seznámíte s přírodními scenériemi pěkně zblízka.

Jeden by řekl, že řečtí bohové stvořili Rhodos právě pro dovolenou. Díky své zeměpisné poloze zde po většinu roku panuje krásné počasí a od května do října téměř neprší. Teploty jsou velmi vysoké (na východním pobřeží přes 40°C), ale díky nízké vlhkosti vzduchu a svěžím mořským větrům je klima velmi příjemné. Na podzim teploty spadnou na 25 – 28°C a koupat se dá až do listopadu.

Perfektní pláže, starobylé památky a spousta příležitostí ke sportování

Na Rhodu si přijde na své opravdu každý. Notoričtí plážoví povaleči, jejichž cílem není nic jiného, než nachytat „bronz“. Milovníci památek a stylových řeckých taveren. A v neposlední řadě i sportovci, které západní část ostrova vyzývá k surfování, windsurfingu či kitesurfingu.

Ať už patříte do kterékoliv skupiny, rozhodně dovolenou na Rhodu zahrňte na seznam kandidátů. Hornatý ostrov s překrásnými plážemi a malebnými řeckými vesničkami vám nabídne veškeré své pohostinství. Při pečlivém naplánování procestujete většinu zajímavých míst napříč celým ostrovem za pouhé 3 až 4 dny. A díky akčním nabídkám na last minute se na Rhodos dostanete velmi levně!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *