Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Závodní tým Válek autosport – úspěchy sklízí i po více než 40ti letech

Patříte mezi příznivce rychlých kol a tím spíše automobilových závodů? V tom případě vám závodní tým Válek Autosport nemusíme představovat. Pro ty ostatní, kteří se také rádi podívají na krásné a rychlé vozy, stejně jako na vytříbené řidičské umění, jsme připravili dnešní článek.

Závodní vášeň pohltila celou rodinu

Historie závodního týmu Válek autosport se píše již více než 40 let. V roce 1964 ho založil vynikající závodník Zdeněk Válek, který během své kariéry dosáhl úctyhodných výsledků a to nejen v tuzemském, ale i celoevropském měřítku. Účastnil se bezpočtu závodů a to nejen na reallye okruzích, ale i závodů do vrchu. Na jeho úspěchu se podílela také žena Amálie a není proto divu, že v závodnické tradici pokračoval i syn Petr Válek. Ten je také od roku 1991 jediným majitelem a hlavním jezdcem týmu a patří mezi nejúspěšnější české jezdce.

Válek autosport dnes

Závodní tým Válek autosport sice prošel generační obměnou, ovšem neztratil nic ze svého počátečního nadšení. Pokračuje v úspěšné tradici a i nadále sklízí významná ocenění. V barvách týmu již startovalo mnoho zvučných jmen, mezi kterými nechyběl ani rakouský olympionik v lyžování Hanss Knauss, úspěšný jezdec Fia GT Luca Moro nebo závodník seriálů Porsche a Fia GT Wolfgang Kaufmann. Roli profesionálního závodníka si mimo jiné vyzkoušel i frontman kapely Elán Jožo Ráž.

V současné době tvoří jádro závodního týmu pokračovatel rodu Válků, Petr Válek a Milan Vaňkát. Mezi jejich hlavní předpoklady úspěchu patří bohaté zkušenosti a vyrovnané jezdecké výkony. A samozřejmě i vynikající vozy. Petr Válek začínal sice začínal ve formuli Škoda, nicméně poté přesedlal ke speciálům BMW, kterým zůstal věrný. Tým nyní disponuje třemi vlastními vozy značky BMW, z nichž dva hrdě nesou označení M3 GTR a jeden 130i GTR. Závodní vozy tým ladí ve vlastních dílnách, kde můžete zavítat i vy. Válek autosport se totiž zabývá i servisem a opravami vozů všech typů značek. Na své si přijdou i majitelé oldtimerů, kteří by své poklady rádi renovovali. Další informace o závodním týmu a fotografie najdete na oficiálních webových stránkách valek-group.com.