Závodní tým Válek autosport - úspěchy sklízí i po více než 40ti letech

Závodní tým Válek autosport - úspěchy sklízí i po více než 40ti letech

Patříte mezi příznivce rychlých kol a tím spíše automobilových závodů? V tom případě vám závodní tým Válek Autosport nemusíme představovat. Pro ty ostatní, kteří se také rádi podívají na krásné a rychlé vozy, stejně jako na vytříbené řidičské umění, jsme připravili dnešní článek.

Závodní vášeň pohltila celou rodinu

Historie závodního týmu Válek autosport se píše již více než 40 let. V roce 1964 ho založil vynikající závodník Zdeněk Válek, který během své kariéry dosáhl úctyhodných výsledků a to nejen v tuzemském, ale i celoevropském měřítku. Účastnil se bezpočtu závodů a to nejen na reallye okruzích, ale i závodů do vrchu. Na jeho úspěchu se podílela také žena Amálie a není proto divu, že v závodnické tradici pokračoval i syn Petr Válek. Ten je také od roku 1991 jediným majitelem a hlavním jezdcem týmu a patří mezi nejúspěšnější české jezdce.

Válek autosport dnes

Závodní tým Válek autosport sice prošel generační obměnou, ovšem neztratil nic ze svého počátečního nadšení. Pokračuje v úspěšné tradici a i nadále sklízí významná ocenění. V barvách týmu již startovalo mnoho zvučných jmen, mezi kterými nechyběl ani rakouský olympionik v lyžování Hanss Knauss, úspěšný jezdec Fia GT Luca Moro nebo závodník seriálů Porsche a Fia GT Wolfgang Kaufmann. Roli profesionálního závodníka si mimo jiné vyzkoušel i frontman kapely Elán Jožo Ráž.

V současné době tvoří jádro závodního týmu pokračovatel rodu Válků, Petr Válek a Milan Vaňkát. Mezi jejich hlavní předpoklady úspěchu patří bohaté zkušenosti a vyrovnané jezdecké výkony. A samozřejmě i vynikající vozy. Petr Válek začínal sice začínal ve formuli Škoda, nicméně poté přesedlal ke speciálům BMW, kterým zůstal věrný. Tým nyní disponuje třemi vlastními vozy značky BMW, z nichž dva hrdě nesou označení M3 GTR a jeden 130i GTR. Závodní vozy tým ladí ve vlastních dílnách, kde můžete zavítat i vy. Válek autosport se totiž zabývá i servisem a opravami vozů všech typů značek. Na své si přijdou i majitelé oldtimerů, kteří by své poklady rádi renovovali. Další informace o závodním týmu a fotografie najdete na oficiálních webových stránkách valek-group.com.

Publikováno: 25. 02. 2013

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: amálie válková | bmw m3 gtr | petr válek | válek autosport | závodní tým válek autosport