Investice do bydlení i do umění: Pořiďte si perský koberec!

Investice do bydlení i do umění: Pořiďte si perský koberec!

Investice do bydlení může mít mnoho podob. Někteří lidé preferují rozsáhlou rekonstrukci, jiní ve velkém skupují starožitnosti. Různé formy investice přitom logicky nabízí rozličné výhody. Zatímco v případě stavebních úprav jde spíše o zachování hodnoty a prodloužení životnosti, pořízení dražších uměleckých předmětů jde ruku v ruce se zajímavým zhodnocením. To se samozřejmě dostaví až za mnoho let a užitek z něj tak bude mít spíše další generace. Přesto jde o atraktivní možnost, jak si udělat radost kouskem umění a nevyhodit přitom peníze z okna. Platí to i o perských kobercích, jejichž cena může dosáhnout až několika set tisíc korun. Jsou věci, které nikdy nevyjdou z módy. O perských kobercích to zcela jistě platí a momentálně je o ně zvýšený zájem. Milovníci orientálního umění si je cení nejen pro prvotřídní kvalitu a dlouhou životnost, ale také pro unikátní exotický charakter. Ručně vyráběné koberce původem z Íránu mají obrovský potenciál pozvednout úroveň jakéhokoliv interiéru.

Jak poznáte originál?

Logicky se nabízí otázka, jak poznáte, že jde o originální perský koberec a nikoliv o lacinou napodobeninu, kterých je na internetu nespočet. S ohledem na vyšší pořizovací cenu byste neměli podceňovat význam certifikátu pravosti země původu a zaměřit se na základní poznávací znaky originality. Patří mezi ně vyšší počet uzlíku na metr čtvereční (v případě kvalitního perského koberce by jich mělo být kolem tisíce). Originální perský koberec poznáte také podle toho, že je vrchní vzor viditelný i na  jeho spodní straně. U strojově vyráběných koberců lze vzor vidět pouze z jedné strany. Pro skutečného znalce není problém poznat, odkud perský koberec pochází a jaké je jeho stáří čistě na základě vzoru.

Kde se po "peršanovi" poohlédnout?

Stoprocentně originální perské i jiné orientální koberce najdete například u zavedeného českého prodejce Buchara s.r.o. Aktuální nabídku najdete na buchara.cz.

Publikováno: 18. 06. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak poznat originální perský koberec | perské koberce | perský koberec