Custom House: Machři na ohýbání trubek

Custom House: Machři na ohýbání trubek

Co všechno se dá vyrobit z trubek? Stačí je ohnout do požadovaného úhlu a vzniknou designově atraktivní zábradlí, vchodové brány, turnikety, stojany na kola, zamykatelné parkovací brány, ohrady pro skot, krmelce, mobilní oplocení nebo výfukové svody. To je výčet nejčastějších zakázek, které jsou pro profesionály z Custom House každodenní rutinou. Specializují se na ohýbání trubek a profilů na CNC ohýbačce s digitálním odměřováním všech tří os pohybu. CNC ohýbačka disponuje přítlačným hydraulickým boosterem – vyhlazovačem, díky kterému při ohýbání trubek nedochází ke zvrásnění ve vnitřním ohybu. Deformaci trubek zamezuje segmentový trn s automatickým přimazávačem.

Jak probíhá ohýbání trubek za studena?

Custom House používá k výrobě výfukových svodů a ohýbání trubek a profilů NC trnovou ohýbačku Gelber Bieger, která je zárukou špičkového výsledku, a to především díky 3D programovatelnému řízení ohybu. Trn slouží jako náhrada za hutnění trubek pískem před ohýbáním, automaticky se přimazává a ohýbačka měří osy X, Y a Z. Moderní technologie umožňuje nastavení automatických pneumatických dorazů posuvu pro přesnou délku mezi ohyby trubky i v případě výroby většího množství výrobků. Na Custom House se můžete obrátit také s požadavkem na zakružení nebo ohýbání tenkostěnných trubek. Hravě si poradí i s tímto úkolem – dělení trubek zajistí pásovou pilou a čištění otřepů odhrotovacím strojem.

Co ještě byste měli vědět o ohýbání trubek?

Custom House nabízí ohýbání trubek z oceli, hliníku i nerezu v malých i velkých sériích. Hydraulická ohýbačka zaručuje vysokou jakost až do průměru 80 mm. Nedílnou součástí služeb je signování konců, řezání závitů a různé povrchové úpravy. Minimální rádius ohybu trubek, jeklů, výfuků a dalších typů ocelových profilů je cca 1,5 D. Další informace a ukázky realizovaných zakázek najdete na www.customhouse.cz.

Publikováno: 13. 11. 2016

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: ohýbání trubek