Svatba a déšť? Nic není ztraceno – stačí se jen dobře připravit!

Svatba a déšť? Nic není ztraceno – stačí se jen dobře připravit!

Při plánování svatby snad nejvíce děsí každou nevěstu počasí. Tedy spíš déšť. Protože zatímco všechno ostatní se dá zařídit a objednat, den plný slunce a modré oblohy bez mraků bohužel domluvit nejde. Avšak, i když z tmavé oblohy padají kapky vody, neznamená to, že je všechno ztraceno.

Počítejte se vším

Nepsané pravidlo každé svatby zní: za každých okolností mějte vždy připravenou mokrou variantu svatby. V našich zeměpisných šířkách totiž není déšť ničím výjimečným, a tak se může objevit i v tu nejméně vhodnou chvíli. V předstihu proto vyřešte, kam se s hosty budete moci přesunout. Pokud počasí nechcete ustupovat a hodláte říct své „ano“ venku, i kdyby trakaře padaly, pak se na to pořádně oblékněte. S deštěm totiž přichází ochlazení. Zatímco ženichovi bude v pánském svatebním obleku akorát, vy raději svatební šaty doplňte svetříkem, kabátkem nebo bolerkem, které vás zahřejí. Také vaše hosty upozorněte, ať si dámy na společenské šaty přihodí další vrstvu. Pro všechny pak přichystejte dostatek vizuálně stejných deštníků, které nenaruší estetický zážitek. Tento jednotný styl se bude skvěle vyjímat i na fotografiích.

Myslete na vaše hosty

Myslete na to, jak hladce dostanete dovnitř vaše promrzlé hosty. Neměli by dlouho čekat venku, přemísťovat na nějakou velkou vzdálenost, ani se brodit blátem. Vyřešit musíte také logistiku – přesun hudební aparatury, svatebního dortu, cukroví. Aby v sále nepanovalo nepříjemné šero, naaranžujte tady romantické osvětlení, třeba ve formě vánočních řetězů nebo obyčejných svíček. Víc záležet byste si měli dát nejen na výzdobě, ale i na programu – naplánujte ho přesně bod po bodu, ať na sebe vše hezky navazuje a nevznikají zbytečné prostoje. Nechcete přece, aby se vaši hosté nudili, když se nebudou moct „courat“ po venku.

Nenechte se otrávit

Nedělejte z deště nepřítele, ale naopak se na něj těšte. Právě on totiž dodá svatbě nezapomenutelnou atmosféru. Když všechno dokonale naplánujete, vězte, že vás ani prudký liják nerozhodí. Svatba představuje jeden z nejkrásnějších zážitků v životě, nenechte si ho proto zkazit něčím tak nepodstatným, jako je počasí. Radujte se, že jste našli člověka, který chce po vašem boku strávit celý život – ať už prší nebo svítí slunce!

Publikováno: 21. 10. 2019

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam