Nekvalitní chiptuning, aneb pozor, ať nenaletíte podvodníkům!

Nekvalitní chiptuning, aneb pozor, ať nenaletíte podvodníkům!

Chiptuning je doslova hitem posledních let. Díky tomuto úkonu je možné zvýšit výkon motoru a točivý moment. Pozor si ale dávejte na amatérský chiptuning, který vám auto může spíše zničit. Jak tedy zvolit firmu, které opravdu můžete důvěřovat? A co byste měli požadovat? Chiptuning spočívá v úpravě softwaru v řídící jednotce. Díky této úpravě je rychle a relativně levně dosaženo zvýšení výkonu motoru i točivého momentu. Problém však nastává ve chvíli, kdy se majitelé vozů snaží na chiptuningu ušetřit a cena je jediným aspektem při rozhodování o firmě, která úkon provede.

Správně provedený chiptuning autu prospěje

Kvalitní a profesionální úprava skutečně zvýší výkon motoru a automobilu spíše prospěje. Velkou výhodou pak je také fakt, že když je výkon motoru vyšší, může řidič rychleji reagovat v krizových situacích. Automobil se tak stává bezpečnějším. Je však nutné dávat si pozor na to, aby byl proveden prověřenou firmou, která má vhodné vybavení a dostatek zkušeností.

Měření a záloha originálního nastavení sw jsou nutné

Pokud vám firma, která provádí chiptuning, bude nabízet rychlé řešení bez předchozího měření a provedení zálohy originálního nastavení softwaru, dejte od ní rychle ruce pryč! Pokud totiž nebudete mít k dispozici zálohu původního nastavení a chiptuning bude proveden špatně, již auto do původního stavu nevrátíte. Neodborně provedený chiptuning navíc může způsobit nadměrné opotřebení převodovky.

Profichip s.r.o.

Mnoho zkušeností a dostatečně kvalitní vybavení pro chiptuning má například společnost Profichip s.r.o.- provádí chiptuning v Praze, v Brně a v Ostravě. Pro chiptuning společnost používá špičkové technologie, díky kterým se nebojí klientům poskytnout doživotní záruku na veškeré softwarové úpravy.

Publikováno: 22. 08. 2017

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: chiptuning | chiptuning v praze