Regál do každého provozu

Regál do každého provozu

Bez regálů a sofistikovaných regálových systémů se v současné době neobejde téměř žádný provoz. Výběrem vhodného systému můžete nejenom maximalizovat své skladové prostory, ale i snížit jejich provozní a investiční náklady. Jaké existují možnosti? Prvotním úkolem skladu či haly jako takové je pojmout pokud možno co největší množství zboží. S tím jsou nápomocny právě speciální skladové regály a regálové systémy, ať již se jedná o regály paletové, policové či mobilní. Pojďme si jednotlivé modely blíže představit.

Regály do haly i kanceláře

Sklad, dílna, knihovna, archiv, ale i obyčejná kancelář. Žádná z těchto provozoven by bez regálů a regálových systémů de facto nemohla fungovat. Jejich hlavní úlohou totiž je úspora místa. Čím sofistikovanější systém přitom zvolíte, tím více místa s ním ušetříte. Jaký zvolit právě do vašeho provozu?

Policové regály

K uskladnění tzv. nepaletového zboží nejčastěji slouží klasické policové regály, jež nacházejí své uplatnění ve většině hal, skladových prostor a provozoven. Jejich hlavní předností jsou totiž jejich jednoduchost a variabilita, zboží zkrátka ukládáte přímo do polic.

Typy policových regálů

Jeden z nejvýznamnějších výrobců regálových systémů, společnost BEG BOHEMIA, s.r.o., ve svém portfoliu má dokonce pět typů policových regálů. Pro archivy, knihovny, spisovny či sklady jsou například vhodné policové regály BEGFLEX, jež je možno nastavovat už po 25 mm. Regál si tak můžete přesně přizpůsobit svým aktuálním potřebám.

Regály do garáže i kanceláře

Jsou-li v hledáčku vašeho zájmu regály se širokými policemi, zvolte model BEGZINC se šířkou polic dosahujících přes dva metry. Naopak regály lehčí konstrukce vhodné do garáží a kanceláří jsou pak zastoupeny v řadě BEG IDEAL.

Regálové systémy

Nejvíce z prostoru vytěží ucelené regálové systémy, které si sestavíte jako stavebnici. Prostřednictvím jednotlivých stavebních modelů si tak můžete sami vytvořit policový systém doslova na míru vašemu provozu, jež do posledního centimetru využije jeho prostor. Takovéto policové regály v nabídce společnosti BEG BOHEMIA najdete v kategorii SUPERZINC.

Paletové regály

V provozovnách různého druhu stejně jako ve skladech, logistických centrech a halách jsou dále velmi často využívané regály paletové, k jejichž manipulaci ovšem budete potřebovat vysokozdvižný vozík. Konstrukčně se paletové regály podobají klasickým policovým regálům, na rozdíl od kterých postrádají policovou desku, jež ovšem při paletovém uskladnění není zapotřebí.

Maximálně variabilní regály

Paletové regály BEG BOHEMIA jsou navíc maximálně variabilní a vybavené širokou škálou příslušenství. Velmi dobře tak poslouží k uskladnění EURO palet, ale i palet nestandardních rozměrů.

Typy paletových regálových systémů

Vybírat můžete mezi třemi typy paletových regálových systémů. Velmi robustní a zároveň variabilní jsou paletové regály BEGPAL primárně sloužící k uskladnění zboží vyšší váhy. Pro uskladnění zboží drobnějšího pak doporučujeme spíše univerzální stavebnicový systém BEGSTORE. Na pohled pak velmi dobře vypadají pozinkované či lakované regály SUPERPAL.

Mobilní regály

S mobilními regály, jak napovídá jejich název, můžete bez problémů manipulovat. Pohybují se totiž po kolejnicích. Jednotlivé regály k sobě navíc velmi těsně přiléhají, což umožňuje maximální využití skladových prostor.

Typy mobilních regálů

Mobilní regály tak představují ideální řešení pro menší prostory, ve kterých se skladuje velké množství zboží, jako jsou třeba knižní velkosklady, nebo archivy. Na výběr máte mezi mobilními policovými regály, mobilními paletovými regály a mobilními konzolovými regály.

Publikováno: 01. 11. 2018

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam