Nezahálejte a vyřešte stínění oken již v zimě

Nezahálejte a vyřešte stínění oken již v zimě

Za okny sice mrzne až praští, ale zanedlouho se situace obrátí a vlády s opět ujme jaro. Co to znamená pro vás? Buďte o krok napřed a zamyslete se nad efektivním stíněním interiéru. Vzpomeňte si na ostré sluneční paprsky a zvědavé pohledy sousedů či kolemjdoucích. Je čas pro změnu. A my vám prozradíme, proč si pořídit venkovní žaluzie nebo rolety.

Venkovní žaluzie

Toužíte po vysoce účinném stínění, které vás ochrání před sluníčkem, pohledy zvenčí a zároveň poslouží jako tepelný izolant? Těmito atributy se chlubí venkovní žaluzie NEVA, které v poslední dekádě zažívají obrovský boom. Venkovní žaluzie oceníte především v létě, kdy zabraňují prostupu tepla do interiéru, čímž zamezují přehřívání místnosti v horkém počasí. V zimě naopak snižují únik tepla. Lamely lze naklánět ručně (klikou nebo šňůrou) i motoricky. Motorizované ovládání je komfortnější a navíc nabízí různé možnosti automatizace. Za zmínku stojí časovač, paměť oblíbeného nastavení lamel, samovolné zatažení v případě nepříznivého počasí apod. Lamely venkovních žaluzií lze vyrobit v různých tvarech a barevných provedeních. Realizace je možná i dodatečně na hotové fasády či okna. V takovém případě se zakryjí krycím plechem. Při montáži během stavby či rekonstrukce lze pro žaluzie vyhradit zvláštní prostor (nadokenní schránku), do kterého se žaluzie ukryjí.

Venkovní rolety

Líbí se vám venkovní žaluzie? Venkovní rolety jdou ve všech směrech ještě o kus dál. Hliníkové rolety umí totální blackout (zatemnění oken) a ještě výrazněji vám ušetří náklady za vytápění i klimatizaci. Navíc mají pevnější konstrukci, která slouží jako zabezpečení oken před zloději. Ovládání venkovních rolet je podobné jako u žaluzií. Ručně pomocí šňůry, pásky nebo kliky, ideálně pak motoricky. Rolety se montují před okno (s viditelným boxem) nebo pod omítku.

Máte další otázky? Obraťte se na profíky

Pokud vás venkovní stínící systémy zaujaly, nechte si při výběru poradit od kvalifikovaných prodejců ze společnosti MK Rolety. Firma se zabývá prodejem a montáží kvalitní stínící techniky a díky mnohaletým zkušenostem v oboru dokáže nabídnout špičkové služby za příjemné ceny. V portfoliu najdete také vnitřní žaluzie, látkové rolety, sítě proti hmyzu a další sortiment. Více na www.mk-rolety.cz.

Publikováno: 02. 01. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam