Jak poznáte luxusní bydlení? Vykazuje tyto 3 znaky

Jak poznáte luxusní bydlení? Vykazuje tyto 3 znaky

Pod pojmem luxusní si lze představit ledacos. Ale co konkrétně by to mělo být v souvislosti s bydlením? Pokud právě stojíte před výběrem nového bytu a nespokojíte se se standardem, pak by se vaším odrazovým můstkem mohly stát následující tipy a doporučení. Začtěte se do nich a ujasněte si, podle čeho poznáte, že se jedná o luxusní byt se vším všudy.

1. Prémiová lokalita

Byt samotný můžete v průběhu času a s ohledem na finanční situaci měnit k obrazu svému. Když budete chtít, pořídíte si třeba zlaté kohoutky. S čím však nic moc nenaděláte, je lokalita. A právě proto byste na ní měli při výběru bydlení měli pohlížet jako na naprosto zásadní kritérium. Zaměřte se zejména na občanskou vybavenost, dopravní dostupnost, bezpečnost a vaše individuální potřeby (sportujete-li, pak oceníte přítomnost multifunkčního hřiště apod.). V souvislosti s občanskou vybaveností jde o blízkost základních služeb, ale také o místa, kde budete moct trávit volný čas. A v rámci dopravní dostupnosti hleďte především na spojení dané lokality s ostatními městskými částmi. MHD by vás mělo spolehlivě dopravit všude tam, kam potřebujete.

2. Bezproblémové parkování

Problematika parkování se týká především větších měst, kde je hledání volného místa jako hledání jehly v kupce sena. K luxusním bytů obvykle bývá vyhrazené parkovací stání, a to před domem, nebo v lepším případě v podzemní garáži. Když chybí, je něco špatně.

3. Inteligentně řešené dispozice

Byty nižší cenové kategorie byly mnohdy navrženy horkou jehlou. Výsledkem je zbytečně velká předsíň, příliš úzká kuchyně, nedostatek přirozeného světla... V luxusním bytě se musíte cítit komfortně bezprostředně poté, co překročíte práh vchodových dveří. I menší bytová jednotka obvykle budí dojem dostatečně prostorného bydlení a v případě většího bytu jsou jednotlivé místnosti koncipovány tak, aby působily harmonicky. Samozřejmostí jsou také kvalitní materiály – ať už je řeč o podlaze, vybavení koupelny apod.

Inspirujte se luxusními byty v Praze

Dost bylo teorie – jak vypadá luxusní byt v praxi? Skvělým příkladem jsou bytové jednotky na Praze 6, které si můžete prohlédnout na https://www.psn.cz/nemovitosti/tag/prodej-bytu-praha-6 . Ať už se zaměříte na mezonety, ateliéry či klasické bytové jednotky, většinou vykazují několik společných znaků: orientaci pokojů na správné světové strany, prostorné místnosti s dostatkem přirozeného světla, nevšední architektonická řešení a vysoce kvalitní materiály, které byste v nižší kategorii bydlení pohledali. Co byste řekli třeba na tento luxusní mezonetový byt s obytnou plochou 171,8 m²? Nachází se v prestižní lokalitě pražských Dejvic v rekonstruovaném domě Dejvice House z roku 1932. Disponuje prostornou terasou s jedinečným výhledem na město a jeho součástí je také parkovací místo v podzemní garáži.

Publikováno: 15. 10. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: luxusní byt | luxusní byty v praze