Jak dopadl test zimních pneumatik 2016?

Jak dopadl test zimních pneumatik 2016?

Sezóna zimních pneumatik je takříkajíc na spadnutí a renomované motoristické organizace chrlí testy dlouho očekávaných novinek. My vám přinášíme výsledky jedné z nejuznávanějších – komisaři z ADAC otestovali celkem 13 plášťů v rozměru 225/45 R17. Z toho čtyři prémiové pneu, osm dezénů střední třídy a jeden ekonomický model. Hodnocení „dobré“ sice získala pouze jedna pneumatika, ale i zbytek stojí za povšimnutí. Deset dezénů získalo hodnocení „uspokojivé“ a dvě si z testu odnesly titul „dostatečné“.

Jak dopadla zimní pneu Continental WinterContact TS 860?

Pokud se v segmentu zimních pneumatik vyznáte, pravděpodobně vám neuniklo, že letos míří na trh horká novinka od Continentalu – model Continental WinterContact TS 860. V době testování bohužel nebyl k dispozici, a proto si musíte na výsledky počkat. Na druhou stranu však předchozí model porážel konkurenci a není důvod si myslet, že tomu bude jinak v případě nástupce.

1. místo – Dunlop Winter Sport 5

Dunlop je odborníkem na sportovní pneumatiky, takže vás zřejmě prvenství nepřekvapí. Model Dunlop WinterSport 5 s přehledem porazil konkurenci a jako jediný si odnesl hodnocení „dobré“. Slabé stránky zřejmě nenajdete. Tyto zimní pneu vás možná na zasněžené vozovce zachrání. A navíc s nimi ušetříte, protože se chlubí druhou nejnižší spotřebou a opotřebením ze všech testovaných pneu.

2. místo – Pirelli Winter Sottozero 3

Pirelli se v segmentu zimních pneumatik cítí jako ryba ve vodě a pravidelně zásobuje řidiče špičkovými dezény. Model Pirelli Winter Sottozero 3 je právě takový. Skvěle si vede na sněhové kaši i na zledovatělém povrchu. Komisaři z ADAC by ocenili nižší hlučnost, ale přesto jde o velmi vyvážené pneu, se kterými budete spokojeni. Je znát, že italský výrobce vyvíjí pneumatiky společně s experty z automobilek Audi, MBW, Mercedes-Benz a Porsche.

3. místo

Málokdy se stane, že třetí místo obsadí více dezénů zároveň. V posledním testu zimních pneumatik se tak stalo a všechny modely mají svá pro i proti.

Firestone Winterhawk 3

Americký výrobce Firestone odborníky z ADAC upoutal velmi dobrými výkony na sněhu a ledu. Model Firestone Winterhawk 3 je trochu slabší na mokru, což vyvažuje velmi nízkou cenou.

Goodyear Ultra Grip Performance Gen-1

Ani tato americká značka nezklamala. Model Goodyear Ultra Grip Performance Gen-1 vyniká nejlepším hodnocením na zasněžené vozovce a zároveň nejnižší spotřebou pohonných hmot. Co se týče jízdních vlastností, komisaři jej v mnoha ohledech přirovnali k vítězi testu.

Hankook i*cept evo2 W320

Přestože Hankook i*cept evo2 W320 test nevyhrál, v poměru ceny a kvality je tomu jinak. Nemáte-li příliš velký rozpočet, vsaďte na tuto zimní pneumatiku a nebudete litovat. Vyrovná se konkurenci v prémiovém segmentu a získala prvenství na suché silnici. Pokulhává pouze v hlučnosti.

Nokian WR D4

Na čtvrtém místě se umístil také model Nokian WR D4, který exceloval na ledu a sněhu. Celkové hodnocení však ubrala vyšší hlučnost a opotřebení.

Publikováno: 04. 10. 2016

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam