Jak probíhá výkup aut a autovraků za hotové?

Jak probíhá výkup aut a autovraků za hotové?

Pokud máte doma autovrak nebo jiný automobil, který už více nepoužíváte, můžete se obrátit na výkup autovraků. Správnou volbou je společnost Za hotové, která se o vše postará od A do Z. Zajistí vám výkup auta a následnou likvidaci. Nejprve vám technik vyřídí odhlášení vozu a jeho převod. Poté vám bude za autovrak zaplacena určitá částka, která se odvíjí od stavu vozidla, značky, modelu a poptávky po náhradních dílech. Když přijde výkupčí, budete muset podepsat několik dokumentů a obdržíte protokol o likvidaci vozu a v hotovosti získáte finanční odměnu. Abyste mohli výkup auta dokončit, musíte přinést občanský průkaz a oba technické průkazy spojené s autem. Pokud předáváte autovrak někomu jinému, může být také potřeba plná moc.

Kolik za své auto dostanete?

Když se rozhodnete prodat své auto jako vrak, musíte počítat s tím, že za něj dostanete nižší částku než za ojeté vozidlo. Cena za autovrak se může lišit podle stavu vozidla, značky, modelu a poptávky po náhradních dílech. Nejlepší je, aby auto bylo ve výborném stavu a mělo všechny potřebné součásti, jako je katalyzátor, motor, převodovka, řídící jednotka a chladič. Tím se zvýší i cena, kterou za něj dostanete. Pokud máte auto ve špatném stavu a nemá všechny potřebné součásti, může být cena za něj nižší. Ještě méně zaplatíte, pokud je o náhradní díly menší poptávka. Než se tedy rozhodnete prodat své auto jako vrak, zvažte všechny možnosti a zjistěte, kolik za něj dostanete. Chcete vědět, kolik za svůj autovrak dostanete? Na stránce zahotove.cz můžete využít online kalkulačku, kde stačí zadat základní informace o autě. Poté vám technik pošle předběžnou kalkulaci. Když máte nějaké dotazy, můžete zavolat a promluvit si s technikem.

Jak dlouho výkup aut za hotové trvá?

Výkupní proces trvá několik desítek minut a po ukončení obdržíte peníze v hotovosti. Proces je doprovázen podpisem několika dokumentů a předáním protokolu ohledně likvidace aut. Pokud prodáváte autovrak, musíte předložit občanský průkaz, technické průkazy a plnou moc.

Publikováno: 24. 12. 2022

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam