Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Chiptuningem k vyššímu výkonu a nižší spotřebě

Pořídili jste si nový automobil a máte pocit, že nevyužíváte celý potenciál? Jednou z možností, jak z vašeho plechového miláčka vymáčkout více výkonu a zároveň snížit spotřebuj, je metoda zvaná chiptuning. Škarohlídům se při při zaslechnutí tohoto slova pravděpodobně obrátili oči v sloup, pravdou však je, že se jedná o velmi efektivní a přitom šetrný způsob, jak dostat ze svého vozu maximum. Odborná úprava řídící jednotky nemůže motoru uškodit a snížit jeho životnost. Naopak, jízdu si vychutnáte mnohem více.

Co je to chiptuning?

Každý (moderní) automobil má ve svých útrobách řídící jednotku motoru (ECU), která obsahuje paměť Eeprom. V té jsou uloženy veškerá data, podle kterých jednotka reguluje kompletní chod motoru. Laik namítne, že konstruktér ví nejlépe, jak jednotku nastavit, což je samozřejmě pravda. Důležitou roli však hraje fakt, že výrobce netuší, v jakých podmínkách bude majitel auto provozovat a musí je nastavit standardně, tedy na jakýsi průměr. Nejsou to však jen klimatické podmínky, ale i způsob, jakým se o vůz majitel stará. Ne každý tankuje pouze kvalitní palivo a prování pravidelné výměny oleje. Těchto rezerv využívá chiptuning, jehož podstatou je změna software v řídící jednotce.

Co chiptuningem získáte?

Většina řidičů jeví zájem o chiptuning kvůli citelnému zvýšení výkonu (až o 35%) a zvýšení kroutícího momentu. A je to právě zvýšený kroutící moment, díky kterému dosáhnete i snížení spotřeby. Dejte si však pozor na podezřelé nabídky neznámých tunerů a raději se obraťte na PowerTec. Samozřejmostí je diagnostika vozu před úpravou a záruka po dobu 24 měsíců. PowerTec, to jsou dlouholeté zkušenosti s chiptuningem a více, než 8000 spokojených zákazníků v ČR i zahraničí. Dopřejte svému autu novou mízu a užívejte si každý ujetý kilometr.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *