Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Jak funguje proteinová dieta a co během ní můžete jíst?

S proteinovou dietou se můžete setkat pro různými názvy. Je známá i jako bílkovinná či bílkovinová. A také jako ketodieta, případně ketonová nebo ketogenní dieta. Vždy se však jedná o to samé v bledě modrém – jídelníček postavený na speciálních proteinových potravinách s výrazně omezeným obsahem tuků a cukrů. Jak fenomén hubnutí posledních let funguje, co během diety jíst – a jaká jsou případná rizika?

Proteinová dieta není na týden

Mezi obecné výhody proteinové diety patří velmi uspokojivý jídelníček. Pokud bytostně nesnášíte rychlé redukční diety, které spočívají v drastickém omezení příjmu potravy – bude se vám ketodieta zamlouvat. Představuje léty prověřený, bezpečný a chuťově vyvážený systém, s jehož pomocí může zhubnout téměř každý. Hladovění ani jo-jo efekt nejsou na pořadu dne, a navíc ušetříte spoustu času, protože si můžete objednat a nechat přivézt hotová jídla.

Skládá se ze 3-4 fází

Keto dieta není monotónní. Během první fáze, kdy dochází k „nastartování hubnutí“, se doporučuje konzumace 3 proteinových jídel a jednoho vlastního. Jídelníček tvoří také doporučená zelenina a zdravé tuky.

Druhá fáze spočívá v náhradě jednoho proteinového jídla za další vlastní jídlo (tzn., že se konzumují 2 proteinová jídla a 2 vlastní). Do jídelníčku se dostává také vybrané ovoce. Probíhá návrat k běžné stravě a dochází ke stabilizaci hmotnosti.

Ve třetí fázi ji nejsou téměř žádná omezení. Jídelníček se skládá z jednoho proteinového a tří vlastních jídel. V posledním stádiu diety již nedochází k redukci hmotnosti.

Co si o ketodietě myslí lékaři?

Podle odborníků jde o komfortní a motivační způsob redukce hmotnosti. Myslí si to např. Prof. MUDr. Čestmír Neoral, CSc – přednosta 1. Chirurgické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci. Nedoporučuje se však pro pro obézní děti, dospívající a těhotné ženy a kojící matky. Vhodná není ani pro pacienty s jaterní a renální insuficiencí, případně s hematologickým nebo maligním onemocněním. Nasazení diety předchází vstupní konzultace s lékařem.

Více se o keto dietě dozvíte na victus.cz, kde najdete spoustu dalších užitečných tipů o hubnutí a e-shop s kvalitním proteinovým jídlem.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.