Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Na skútr do 125 ccm řidičák nepotřebujete. Dopřejte si svižné a pohodlné svezení nejen v dopravní špičce!

V hustém městském provozu může být přemisťování autem nebo MHD příliš zdlouhavé. Potřebujete-li se přemístit z jednoho konce města na druhý v mnohem kratším čase, hodil by se vám mrštnější dopravní prostředek. A znáte snad něco mrštnějšího než skútr? Jenomže jak je to s řidičským oprávnění? Do 19. ledna 2013 vám řidičák skupiny B (pro osobní automobil) stačil jen na malé malé motocykly s objemem do 50 cm3. Poté vešla v platnost novela, na základě které můžete usednout i na skútr do objemu 123 cm3. A ten již nabízí poměrně svižné svezení!

Přesto se připravte na jisté omezení. Rozhodnete-li se pro skútr o objemu 125 cm3, musí být vybaven automatickou převodovkou. Spoustu dalších informací nejen ohledně řidičského průkazu na skútr najdete zde.

A na kolik vás taková mašinka přijde? Prozkoumali jsme aktuální nabídku skútrů známé značky Kentoya. Lídr v segmentu levných skútrů nezklamal. Nabízí levné, ale přesto precizně zpracované a mimořádně kvalitní skútry.

MIU 125 4T

Skútr MIU 125 4T patří mezi nejlevnější kousky. Za necelých pětadvacet tisíc nabízí dostatečně výkonný 4-dobý jednoválec (5,5 kW) a spoustu inovativních řešení (např. do kapoty integrované přední blinkry, výrazné kruhové přední světlo, aerodynamická přední část). Design se povedl na jedničku, nicméně oslní zejména něžnější pohlaví.

MIU

Tip: Máte hluboko do kapsy? Kentoya nabízí i levnější řešení. Koukněte se na skútry bazar!

HAMMER 125 4T

A teď něco (hlavně) pro pány. Jak už sám název napovídá, model HAMMER 125 4T s 4-dobrým jednoválcem (5,4 KW) má výraz hodný drsňáka. Dvojice předních světel s ochrannými mřížkami je nepřehlédnutelná. Za zmínku stojí také praktické kryty rukojetí a ochranná trubková konstrukce. „Kladivo“ je opravdu úderné a na cestě vás nikdo nepřehlédne. Možná i díky menším kolům s mohutnými pneumatikami. Jsou jako stvořené pro jízdu mimo asfalt.

skútr hammer

LION 125 4T

Na závěr jsme si nechali opravdovou stylovku. Zavřete oči a představte si, jak se proháníte v prosluněné Havaně někdy v 60tých letech. Pokud se vám tato představa líbí a potrpíte si na retro, které nikdy nevyjde z módy, pak je LION 125 4T jasná volba. Vypadá jako veterán, ale pohání ho spolehlivý 4-dobý jednoválec (4,7 kW). Jízda na „králi zvířat“ je velmi pohodlná a jistě vás potěší také přítomnost chromovaného zadního nosiče. LION 125 4T, to je nostalgie v moderním provedení!

LION skútr

Pokud vás skútry Kentoya zaujaly, koukněte se i na další modely na www.kentoya.cz. Najdete zde také praktická elektrokola, na kterých můžete drandit i bez řidičáku!

Foto: kentoya.cz, pixabay.com

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *