Jak hledat motivaci ke sportování

Jak hledat motivaci ke sportování

Chcete udělat něco pro své zdraví a zhubnout cvičením? Najděte si motivaci tak, aby vaše cvičení již po týdnu neskončilo. Nenechte se odradit první svalovou horečkou a vyberte si sport, který vás bude bavit. Víte, jak hledat motivaci?

Proč chcete zhubnout

Nejdříve je dobré si uvědomit, proč vlastně chcete hubnout? Máte kolem sebe štíhlé kamarádky, váš protějšek by vás měl raději štíhlejší nebo jste se setkali se šikanou kvůli své váze? Všechny tyto důvody, proč byste chtěli zhubnout, jsou bezpředmětné, protože žádné nezačínají slovy, že vy chcete. Opravdu se vám podaří zhubnout až tehdy, když to budete dělat jen pro sebe. Můžete si říct, že chcete kvůli svému zdraví, chcete kvůli svému dobrému pocitu, chcete nosit zase hezké oblečení ze své skříně. Ale to vy musíte chtít.

Jaké cvičení máte nejraději

Zkuste se zamyslet nad cvičením, které by vás opravdu bavilo. Cvičení, do kterého se budete těšit, ať už jdete cvičit po práci, po každodenních povinnostech v domácnosti nebo třeba kvůli němu brzo ráno vstanete. Vyzkoušejte kombinaci posilování a aerobní aktivity nebo využijte členství ve fitness klubu k tomu, abyste cvičení mohli střídat, a to klidně i denně.

Pravidelnost je potřeba

Rozhodně se zaměřte na pravidelnost. Nic není horší než jednorázové náročné cvičení, ze kterého se ještě dva až tři dny poté, léčíte. Můžete posilovat denně a jen se jeden den zaměřit na ruce, druhý den na nohy, třetí den na břicho a podobně. Vyzkoušet však můžete i sálové lekce, kde si užijete cvičení ve skupince a navzájem se můžete motivovat.

Investujte do sebe

Pokud se vám do sebe nechce investovat čas ani peníze, věřte, že se nikdy nikam neposunete. Samozřejmě můžete investovat do svých dětí, do partnera, ale vy si to zasloužíte stejně jako ostatní. Dopřejte si zaslouženou chvilku ve wellness zóně nebo si dopřejte denně alespoň hodinu, kterou strávíte jen podle sebe.

Motivační diář nebo nástěnka

Svou motivaci výrazně podpoříte, když si své sny, plány a cíle napíšete. Vytvořte si motivační deník nebo k tomu použijte motivační diář. Napište si, jak se po cvičení cítíte, kolik kilogramů vám už ubylo vždy, když ztratíte motivaci, se na tyto své zápisky podívejte, a připomeňte si, proč jste si tuto cestu vybrali. Vyzkoušejte i motivaci pomocí nástěnky, kam můžete dát své fotky před a postupně přidávat i mnohem příjemnější fotky poté.

Publikováno: 23. 10. 2021

Kategorie: Sport

Autor: Adam