Koruna ke koruně aneb Jak výrazně ušetřit i na drobnostech?

Koruna ke koruně aneb Jak výrazně ušetřit i na drobnostech?

Co je doma, to se počítá. Nebo také: kdo šetří, má za tři. Pokud jste se rozhodli vymotat z bludného kruhu nedostatku finančních prostředků, naučte se s penězi hospodařit. Díky následujícím trikům vytvoříte železnou rezervu mnohem dříve.

Odkládejte si peníze bokem

Že jste to už někde slyšeli? A řídíte se tím? Pravdou je, že pravidelné odkládání alespoň části výdělku patří k nejlepším způsobům, jak se vymanit z finančního dna. Klidně si kvůli toho zřiďte spořící účet nebo si pro peníze vyhraďte obálku.

Nakupujte levný spotřební materiál

I položky jako levné tonery mohou do osobních financích vnést svěží vítr. Úspora se za rok vyšplhá na několik tisíc korun a na kvalitě tisku nic nepoznáte. Tzv. alternativní neboli neoriginální tonery a cartridge jsou k dostání pro tiskárny všech významných výrobců. V nabídce specializovaných e-shopů jako tonerdepot.cz najdete cartridge Samsung, HP, Lexmark atd.

Dodržujte termíny splatnosti

Máte tendenci splácet až po opakované výzvě? Ať už jde o úhradu energií, splátky úvěru nebo jiné záležitosti, včasným splácením se vyhnete nemalým poplatkům za porušení smluvních podmínek. Navíc si ušetříte související starosti (např. zařazení do registru dlužníků).

Vzdělávejte se o financích

Peníze nezkrotíte do chvíle než jim porozumíte. Nebraňte se čtení článků s finanční tématikou a naučte se hovořit jazykem peněz.

Šetřete všude, kde se ušetřit dá

Peníze má ten, kdo je chytře investuje a zároveň hloupě nedá z ruky. Hledejte levnější alternativy služeb, které již využíváte a přestaňte platit za nepotřebné. Přejděte k levnějšímu distrubutorovi energií a každý nákup si dobře rozmyslete. A když to bude zapotřebí, klidně si sjednejte schůzku s finančním poradcem a proberte s ním, jak s penězi lépe hospodařit. Nezapomeňte, že finanční polštář nevzniká ze dne na den. Důležitá je důslednost. Když vytrváte, výsledek za zaručeně dostaví.

Publikováno: 31. 03. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Adam