Jak na pocuchané nervy?

Jak na pocuchané nervy?

Covid-krize trvá už téměř rok. Lidé jsou unavení, otrávení, na konci svých sil. Mnozí z nich přišli o zaměstnání, své celoživotní úspory a někteří i o životy svých blízkých. Psychika nás všech dostala zabrat a není divu, že se někteří začínají hroutit. Spíš by bylo divné, kdyby to tak nebylo. I když se člověk snaží sebevíc, strach o zdraví a obavy z ekonomické nejistoty, se podepíší na každém. Všudypřítomné nervy z toho, co nás čeká, že svět není v pořádku a že se stane něco špatného, jsou již průvodními rysy nastupující úzkostné poruchy, která umí s člověkem nepěkně zamávat. Neustálý strach postižené velmi vysiluje, oslabuje a způsobuje, že žijí v permanentním stresu. To se projevuje nejen psychickou únavou, ale i tělesným vyčerpáním, které způsobuje poruchy imunity. Úzkostná porucha je prvotní diagnózou předcházející depresi.

Úzkost vede k depresi

Dost teorie, pojďme najít řešení. Léčba úzkosti je bezesporu během na dlouhou trať. Nejúčinnější formu pomoci představuje kognitivně-behaviorální psychoterapie. Další částí zvládnutí obtíží je nácvik svalových a dechových strategií a farmakoterapie. Velmi příjemným benefitem při postupu zvládnutí léčby je fakt, že lze vše zvládnout on-line a odborníci z AdiCare jsou natolik diskrétní, že se nic z toho, co se od vás dozví, neuvádí ani do zdravotní dokumentace. https://www.youtube.com/watch?v=kKD7MuKW1SI

Pomoc i pro děti

V AdiCare se věnují i dětem. Ani mladší ročníky covidová krize neminula. Trpí nejen rodičovskými a rodinnými neshodami, ale i samotou a izolací od kamarádů. Úzkostná porucha u dětí se nejčastěji projevuje somatickými problémy, špatným spánkem, trávicími obtížemi. Nelze však usuzovat, že každé plačtivější dítě, které má gastrointestinální či spánkové problémy, musí být nutně úzkostné. Skutečný stav je třeba vyšetřit odborníky. V AdiCare vás rádi přivítají a umí diagnostikovat problémy už i u batolat a dětí předškolního věku.

Publikováno: 26. 01. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam