Zahrada je vaší vizitkou. Jak na její rekonstrukci?

Zahrada je vaší vizitkou. Jak na její rekonstrukci?

První dojem je důležitější, než jste si možná mysleli. A to nejen ten, který zanecháváme my, ale také dojem z našeho bydlení. Jeho nedílnou součástí je i zahrada, která má na celku lví podíl. Pokud jste ji doposud přehlíželi nebo dokonce zanedbávali, měli byste vše co nejdříve napravit. Vždyť je to právě zahrada, která vám poslouží jako oáza pro každodenní relaxaci, případně užitková plocha pro pěstování vlastních plodin. Možností, jak pozemek před domem využít, je nespočet. My vám prozradíme, jak ho proměnit na malý ráj na zemi.

Dopřejte si zahradu, ve které se budete cítit příjemně

Rekonstrukce zahrady, o kterou jste doposud nejevili zájem, není otázkou jednoho odpoledne. Připravte se na desítky či stovky hodin usilovné práce, nicméně výsledek bude stát za to. V prvé řadě si dobře promyslete, jak by měla její výsledná podoba vypadat. Vaše možnosti jsou v podstatě neomezené (omezený může být jen rozpočet) a je jen na vás, jestli se vydáte cestou klasiky, nebo najdete inspiraci v anglické, francouzské či japonské zahradě. Populární feng shui styl navodí dokonalou harmonii, která vás při každé procházce naladí na správnou vlnu. Mezi vyhledávané exteriérové prvky patří okrasná a koupací jezírka, ale za zmínku stojí také zahradní architektura. Co třeba taková dřevěná pergola, ve které si budete moct příjemně posedět? Kapitolou samou pro sebe jsou skalky záhony s okrasnými květinami. Ani ty by na vaší zahradě neměly chybět. O pravidelný přísun vláhy se přitom může postarat automatický systém ostřikovačů.

Nestačíte na to? Obraťte se na profesionály

Mohli bychom pokračovat dál. Jenomže co když se na rekonstrukci zahrady necítíte, nemáte na ni čas nebo jen cit pro správnou kompozici? Navrhnou a realizovat exteriér tak, aby byly jednotlivé prvky v symbióze, je úkol hodný odborníka. Tak proč se na něj neobrátit? Zkušený zahradní architekt pro vás vypracuje detailní návrh a po jeho schválení budete s rukama založenýma v bok pozorovat šikovné profesionály.

Publikováno: 24. 01. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: rekonstrukce zahrady | zahradní architekt