Objevte kouzlo italské pece na pizzu!

Objevte kouzlo italské pece na pizzu!

Gurmáni pozor! Nalákali bychom vás na lahodné delikatesy připravené v peci vytápěné dřevem? Změňte svůj životní styl a začněte si přípravu i následnou konzumaci jídla vychutnávat tak, jak jako nikdy předtím. Italské pece na pizzu jsou k mání v domácích i venkovních variantách a v mnoha ohledech překonávají klasické grily. Zajímají vás podrobnosti? Máte je mít! Italské pece na pizzu, jak se pecím na dřevo přezdívá, se vyrábí v různých velikostech. Jsou ideální pro přípravu pizzy a množství dalších pokrmů jako pita chléb a jiné druhy pečiva, zeleniny a v neposlední řadě masa. Potrpíte-li si na vynikající nevysušené pečené maso, pak se do pece doslova zamilujete. Větší modely bez problémů pojmou třeba selátko. Příjemná je již samotná příprava jídla v peci, v rámci které se vám naskytne pohled do otevřeného ohně. Pořídíte-li si vestavnou pec, jednoduše ji přenesete na libovolné místo a užijete si pobyt na čerstvém vzduchu. Provoz je nenáročný a probíhá následujícím způsobem:
  1. k rozpálení použijete třísky z měkkého dřeva, podobně jako u krbu či ohniště
  2. přiložíte tvrdé dřevo
  3. jakmile se vypálí černé saze, můžete začít s přípravou pokrmu
Nemusíme podotýkat, že jídlo připravené v peci na dřevo specificky voní a vašim chuťovým buňkám poskytne intenzivní zážitek.

Přenosná, nebo vestavná pec na dřevo?

Přenosné pece na dřevo jsou jedním slovem praktické. Pokud z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete, aby se pec nacházela na stálém místě, pak je tato varianta vhodná právě pro vás. Co na tom, že na zahradě právě začalo pršet – přiděláte na pec odmímatelná pouta a společnými silami ji přemístíte někam pod přístřešek. Anebo ji necháte tam, kde je. Kvalitní pec na pizzu hravě odolají rozmarům počasí a nemusí se zakrývat. Vestavná pec na dřevo je určena pro fajnšmekry, kteří si potrpí na luxus. Ne, že by přenosné varianty nebyly vizuálně přitažlivé, vestavné pece však pozvednou úroveň exteriéru ještě výše. Oproti přenosným modelům mají vestavné pece lepší možnosti zaizolování a jsou dostupné ve větších rozměrech. Vynikající volbou budiž stavebnicové řešení, jehož instalaci hravě zvládne každý.
Nechcete-li při výběru pece na dřevo šlápnout vedle, zamiřte na www.italskepece.cz. V nabídce najdete přenosné i vestavné varianty renomované italské značky ZIO CIRO.

Publikováno: 20. 10. 2015

Kategorie: Strava

Autor: Adam

Tagy: italská pec na pizzu | pece na dřevo