Jak ochladit domácnost? Pořiďte si už konečně klimatizaci!

Jak ochladit domácnost? Pořiďte si už konečně klimatizaci!

Období parných letních dnů se blíží velkou rychlostí. Již nyní na začátku června se občas teploty přehouply přes třicítku a s obavami přemýšlíme, jak budeme chladit rozpálený byt během největších tropů. Na scénu se dostává domácí klimatizace. V minulosti byly ceny těchto chladících zařízení „astronomicky vysoké“, a tudíž si instalaci mohli dovolit jen movitější. Tato doba je naštěstí dávno pryč a domácí klimatizaci si může pořídit téměř každý - a tím vyřešit problém s tropickými teplotami a nadměrným přehříváním interiéru.

Ochlazení a další skvělé funkce

Primární funkcí domácí klimatizace je samozřejmě chlazení. Díky ní se během pár minut promění neobyvatelný pokoj v místo, kde se schováte před nesnesitelným vedrem. V dnešní době ale dokáží tato zařízení místnost i vytopit, což uvítáte především v přechodném podzimním počasí, kdy se z nehostinného sychravého počasí těšíte domů - do tepla. To ovšem není zdaleka vše. Nejmodernější klimatizace díky své konstrukci dokáží během svého chodu vyčistit vzduch od kouře, prachových částic a různých alergenů. Co se někomu jeví jako nedůležitá vlastnost, jiní vítají s otevřenou náručí - mnohým alergikům a astmatikům filtrace vzduchu ulehčí život, a především ulehčí organismu. Funkcí odvlhčování zase zařízení zabrání rozšiřování plísní ve vašem bytě. Zároveň uděláte službu svému nábytku, který vlhkost průběžně absorbuje, čímž se snižuje celková životnost.

Spotřebič na ochranu spotřebičů

Každý elektrický spotřebič má svou provozní teplotu. Při extrémních venkovních teplotách ohřívající vaši domácnost netrpíte jen vy, ale veškerá elektrická zařízení, která se nachází v bytě s vámi. Každý spotřebič se při provozu zahřívá na určitou teplotu. Pokud se přehřívá, dochází k postupnému nenávratnému poškození. Díky tomu, že klimatizace ochladí vzduch v bytě, předcházíte přehřívání dalších spotřebičů, a tím prodloužíte jejich životnost.

Jak vybrat tu správnou klimatizaci a nešlápnout vedle?

Stojíte před těžkým rozhodnutím. Z obrovského množství nabízených domácích klimatizací musíte vybrat tu, která bude splňovat všechny vaše požadavky a zároveň bude její pořizovací cena vyhovovat vašemu rozpočtu. Rozhodovacím faktorem by však neměla být primárně cena. Mnohem důležitější jsou výkon, funkčnost a hlučnost. Pokud pořídíte klimatizaci, která nebude disponovat dostatečným výkonem pro daný prostor, pak opravdu vyhodíte peníze „z okna“. Nevíte si rad? Kontaktujte odborníky. Odborná firma vám pomůže s výběrem, vybraný model vám ukáže ve své prodejně či v showroomu, a navíc vám klimatizaci odborně namontuje i se zárukou. Možná si říkáte, že se jedná o zbytečnou investici, my tvrdíme opak - přeci jen jde o zařízení, jehož pořizovací cena není zanedbatelná.

Publikováno: 11. 06. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam