Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Sport

Cyklohelmy přinášejí pocit bezpečí všem věkovým kategoriím

Pravda, povinné jsou jen pro děti a mládež do osmnácti let, dospělí je nosit nemusí, alespoň to současná legislativa nevyžaduje. Bylo by ovšem dosti krátkozraké, pokud bychom při jízdě na kole neměli potřebné vybavení a nejistili se pro případ kolize, která může mít bohužel dokonce i fatální následky. Jak si tedy správně vybírat cyklistickou helmu? V první řadě by nám měla padnout, jak se říká, doslova jako ulitá. Nemá smysl nosit přilbu, která příliš těsně přiléhá k hlavě nebo takovou, co nabídne možná až přílišnou volnost. Tady nejde o oblečení, nýbrž o ochranný prostředek cyklistů.

Nesmí vás nikde tlačit, vybírejte pečlivě

Během zkoušení si ověřte, jestli vás helma nikde netlačí – pokud tomu tak je, vyzkoušejte jiný z modelů, které jsou zrovna k mání nebo si vyberte i jinou značku. Obvyklé jsou zde tři kategorie, podobně jako v případě oblečení, tedy S, M a L, které se liší podle obvodu hlavy. Zjistěte si také vše o bezpečnostních certifikátech, respektive, nikdy helmu bez nich nekupujte. Nezaručuje vám totiž potřebnou ochranu. Cyklohelmy moderní éry se také umí propojit s chytrým mobilním telefonem, umožní vám za jízdy poslouchat hudbu nebo telefonovat s přáteli a rodinou.

Důležité je také dobré odvětrávání

V létě je opravdu horko, takže cirkulace vzduchu není otázkou jen pro klimatizace, ale i průduchy v cyklistických přilbách. Špatně navržené odvětrávání může v krajním případě znamenat i přehřátí organismu a následný kolaps, téměř jisté je potom červencové a srpnové nepohodlí při delších cestách v sedle horských kol. Věnujte proto při výběru pozornost nejen kategorii helmy, ale i její konstrukci a odvětrávání. Obecně platí, že relativně lehká helma z pevného materiálu znamená dobrou volbu. Podívejte se sami na aktuální nabídku na cel-tec.cz!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *