Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Jak oživit interiér starožitným porcelánem?

Starožitný porcelán nikdy neztratí své kouzlo a najde využití i v moderním bytě. Luxusní čajový servis se hodí hlavně pro slavnostní příležitosti, ale různé vázy, mísy nebo talíře poslouží jako dekorace i během všedních dnů.

Pokud nemáte to štěstí, že jste zdědili porcelán po babičce, můžete si ho pořídit ve starožitnictví. Velký výběr najdete v kamenných prodejnách i online obchodech. Častěji narazíte na jednotlivé kousky, ale při troše štěstí seženete i celé sady míšeňského nebo starožitného porcelánu.

Kombinace s květinami

Na stole v jídelně i v obývacím pokoji se budou vyjímat květiny v porcelánu, a to nejen ve váze, ale třeba i ve džbánu, nebo dokonce v hrnečku. Záleží na druhu květin i na tom, jak máte laděný celý interiér. Nikde přece není řečeno, že nádobí musí sloužit svému původnímu účelu – neobvyklé kombinace zkrátka mají něco do sebe.

Sváteční stůl můžete ozdobit džbánem s růžemi a jaro přivoláte hrnkovými květinami, které zasadíte do starožitné mísy. Nejlépe se osvědčily narcisy, krokusy nebo hyacinty. Takové aranžmá krásně vynikne jak v obývacím pokoji, tak v hale nebo pracovně.

Talíře na stěnách

Kuchyňský nebo jídelní kout ale oživí i jiná oblíbená dekorace z dob našich babiček a prababiček. Ano, řeč je o talířích na stěnách, které mohou mít mnoho podob. Některé zdobí přírodní motivy, jiné jen minimalistická geometrie. Najdou se také luxusní kousky se zlatými detaily a lemováním. Spoustu inspirace najdete například na Antikart.cz, kde můžete rovnou i nakupovat.

Talíře jsou opravdu různorodé. Jde totiž o starý zvyk, podle kterého se věšely na stěny vesnických chalup i zámeckých komnat. I vy mezi nimi určitě najdete svoje favority, které budou korespondovat se stylem celého prostoru a zaujmou každou návštěvu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *