Jak vybrat oblečení na motorku? Tak, aby vás ochránilo a zároveň poskytovalo dostatek komfortu.

Jak vybrat oblečení na motorku? Tak, aby vás ochránilo a zároveň poskytovalo dostatek komfortu.

Rozhodli jste se, že si rozšíříte řidičský průkaz o další kategorie a přesedláte ze čtyř kol na dva? Nebudeme vám to rozmlouvat, protože žádný dopravní prostředek vám nedodá takový pocit svobody jako motocykl. Naopak vám pomůžeme s výběrem moto oblečení, bez kterého se při jízdě rozhodně neobejdete. Témě dne je jasné – jak vybrat oblečení na motorku?

Kůže, nebo textil?

Motorkářské oblečení můžeme rozdělit na dva základní tábory – na kožené a textilní. Nenechte se však zmást, o žádném z materiálů nelze říct, že by byl lepší nebo horší. Tak, jako se dělí motocykly na silniční (a ty na sportovní, cestovní a choppery) a enduro / motokrosové, je i každý z materiálů vhodný na pro jiný typ ježdění. Kůže poskytuje vyšší bezpečnost při pádu ve vyšších rychlostech a je pohodlnější. Textil bývá nepromokavý, lehčí a je vhodný do chladnějšího počasí (je-li vybaven termovložkou). Podle čeho tedy vybírat? Pro příležitostné jezdce, kteří motorku využívají především pro dopravu na kratší vzdálenosti a preferují sportovnější typ jízdy, je ideální kůže. Vlastníte-li silniční nebo sportovní motocykl, měla by vaše volba padnou právě na ni.Rukka-Airway-GORE-TEX-2 Pro majitele cestovních motocyklů, ale také silničních enduro je jako stvořený textil. Kromě zmíněných vlastností (lehký, nepromokavý, pohodlný) ho oceníte i v momentě, kdy během dovolené sesednete z motorky a vydáte se na krátkou procházku po okolí. Textilní moto oblečení je nezbytné také pro motokrosové jezdce, kteří mají vysoké nároky na pohyblivost. A jaké hadříky zvolit, pokud vám v garáži dřímá chopper nebo cruiser? V této kategorii je volba otázkou stylu. Jezděte v tom, v čem se lépe cítíte!

Na moto oblečení se nešetří aneb investujte do pohodlí a bezpečí

Na závěr bychom rádi doporučili moto oblečení od finského výrobce Rukka, které splňuje nejnáročnější kritéria s ohledem na odolnost vůči povětrnostním vlivům a zachování jízdního komfortu. Oblečení značky Rukka se chlubí membránami z legendárního GORE-TEXU, který odolá vodě i větru a přesto je prodyšný. Dalším argumentem jsou patentované chrániče Rukka Air, které při nárazu okamžitě ztvrdnou a rozloží energii do větší plochy. Poté se vrátí do původního stavu. Kompletní sortiment moto oblečení Rukka, ale také neméně kvalitního oblečení Modeka a Geneze najdete u specializovaného prodejce na geneze.cz. Za zmínku stojí také přilby Schuberth, které odborníci označili za to nejlepší, co kdy chránilo hlavy motocyklových jezdců. Motocyklové přilby Schuberth se v nezávislých testech objevují na předních příčkách a najdete je i mimo motorkářský svět. Chrání hlavy špičkových jezdců jako Alonso, Massa, Raikonnen a využívají se také v průmyslu, u policie a armády. Schuberth 2