Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Jak vybrat oblečení na motorku? Tak, aby vás ochránilo a zároveň poskytovalo dostatek komfortu.

Rozhodli jste se, že si rozšíříte řidičský průkaz o další kategorie a přesedláte ze čtyř kol na dva? Nebudeme vám to rozmlouvat, protože žádný dopravní prostředek vám nedodá takový pocit svobody jako motocykl. Naopak vám pomůžeme s výběrem moto oblečení, bez kterého se při jízdě rozhodně neobejdete. Témě dne je jasné – jak vybrat oblečení na motorku?

Kůže, nebo textil?

Motorkářské oblečení můžeme rozdělit na dva základní tábory – na kožené a textilní. Nenechte se však zmást, o žádném z materiálů nelze říct, že by byl lepší nebo horší. Tak, jako se dělí motocykly na silniční (a ty na sportovní, cestovní a choppery) a enduro / motokrosové, je i každý z materiálů vhodný na pro jiný typ ježdění. Kůže poskytuje vyšší bezpečnost při pádu ve vyšších rychlostech a je pohodlnější. Textil bývá nepromokavý, lehčí a je vhodný do chladnějšího počasí (je-li vybaven termovložkou). Podle čeho tedy vybírat?

Pro příležitostné jezdce, kteří motorku využívají především pro dopravu na kratší vzdálenosti a preferují sportovnější typ jízdy, je ideální kůže. Vlastníte-li silniční nebo sportovní motocykl, měla by vaše volba padnou právě na ni.Rukka-Airway-GORE-TEX-2

Pro majitele cestovních motocyklů, ale také silničních enduro je jako stvořený textil. Kromě zmíněných vlastností (lehký, nepromokavý, pohodlný) ho oceníte i v momentě, kdy během dovolené sesednete z motorky a vydáte se na krátkou procházku po okolí. Textilní moto oblečení je nezbytné také pro motokrosové jezdce, kteří mají vysoké nároky na pohyblivost.

A jaké hadříky zvolit, pokud vám v garáži dřímá chopper nebo cruiser? V této kategorii je volba otázkou stylu. Jezděte v tom, v čem se lépe cítíte!

Na moto oblečení se nešetří aneb investujte do pohodlí a bezpečí

Na závěr bychom rádi doporučili moto oblečení od finského výrobce Rukka, které splňuje nejnáročnější kritéria s ohledem na odolnost vůči povětrnostním vlivům a zachování jízdního komfortu. Oblečení značky Rukka se chlubí membránami z legendárního GORE-TEXU, který odolá vodě i větru a přesto je prodyšný. Dalším argumentem jsou patentované chrániče Rukka Air, které při nárazu okamžitě ztvrdnou a rozloží energii do větší plochy. Poté se vrátí do původního stavu.

Kompletní sortiment moto oblečení Rukka, ale také neméně kvalitního oblečení Modeka a Geneze najdete u specializovaného prodejce na geneze.cz. Za zmínku stojí také přilby Schuberth, které odborníci označili za to nejlepší, co kdy chránilo hlavy motocyklových jezdců. Motocyklové přilby Schuberth se v nezávislých testech objevují na předních příčkách a najdete je i mimo motorkářský svět. Chrání hlavy špičkových jezdců jako Alonso, Massa, Raikonnen a využívají se také v průmyslu, u policie a armády.

Schuberth 2