Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Jak posílit imunitu po covidu?

Žijeme v tom už přes dva roky. Pandemie koronaviru přepsala novodobé dějiny a změnila zažité nastavení společnosti. Především nám však virus pořádně „zatopil“ po zdravotní stránce, a to nejen projevy v době trvání nemoci, ale také z dlouhodobého hlediska. Pokud máte pocit, že je vaše imunita nabouraná, přispěchejte ji na pomoc a vybudujte pro svůj organismus pevný ochranný val, přes který se většina patogenních mikroorganismů tak lehko nedostane. Jak?

Zdravá strava je základ

Potraviny, které pravidelně konzumujeme, mají na naše celkové zdraví zcela zásadní vliv. Zamyslete se proto nad svým jídelníčkem a pusťte se do nekompromisní čistky. Ale hlavně do něj přidejte potraviny bohaté na vitamíny s důrazem na vitamín C. Případně „céčko“ doplňte formou kvalitního doplňku stravy. Rozumnou volbou může být například produkt Echinacea 500 plus od českého výrobce Naturvita. Komplex obsahuje kromě vitamínu C a zinku také echinaceu a reishi – obojí komplexně přispívá ke správné funkci přirozené obranyschopnosti organismu.

Tip: Echinaceu sežeženete například v Gigalékárně.

Zklidněte se a začněte žít aktivně

Že vám to nedává smysl? Jistě, zní to trochu antagonicky, protože jak se můžete zklidnit a současně být aktivnější? Ve skutečnosti je to logické: na imunitě se vždy negativně podepíše dlouhodobý stres a únava. Proto byste se měli snažit eliminovat míru stresu (přestaňte řešit věci, které vyřešit nemůžete) a dopřávejte si dostatek pravidelné spánku. Podle mnohočetných výzkumů je uspokojivá délka cca 6 – 8 hodin.

Na druhou stranu zařaďte do svého života aktivity jako sport, pohyb na čerstvém vzduchu, saunování a další zdraví prospěšné záležitosti, které posílí nejen imunitu, ale také psychickou pohodu. Právě ta je totiž stejně důležitá jako optimální poměr vitamínů a dalších důležitých látek v jídelníčku.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *