Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Auto-moto

Jak poznám crossover a co vše by měl nabízet?

Pojmem crossover je označován takový automobil, jehož karoserie kombinuje prvky typické pro různé třídy, nejčastěji MPV a SUV, přičemž snahou výrobců by mělo být do něj zakomponovat pouze ty nejlepší karosářské a jízdní prvky z každé kategorie. Z SUV tak může být převzata třeba vyšší světlá výška či pohon všech kol, z MPV pak praktický interiér nebo dobrá ovladatelnost. Není tedy vůbec divu, že crossovery, jež si poradí i s lehčím terénem, jsou poslední dobou tolik populární.

Co všechno by měl takový crossover nabízet? V první řadě by měl poskytovat dostatek komfortu a praktičnosti, tedy vlastností, bez nichž si lze jenom těžko představit dobrý crossover. Pokud přihlédneme k dnešní době a faktu, že crossovery jsou využívány zejména jako městská vozidla je u nich nesmírně důležitá i ekologičnost a úspornost. Na to dosti myslí například jihokorejská automobilka Kia, jež má v nabídce hned dva crossovery na alternativní úsporné pohony – Soul EV a Niro PHEV.

Styl a dostatek prostoru, to je, oč tu běží

Crossovery by taktéž měly nepochybně poskytovat prostorný interiér a objemný zavazadlový prostor. V případě, že přesně toto nabízejí mohou skvěle posloužit i jakožto rodinné auto, což dokonale vypovídá o jejich nebývalé univerzálnosti. Nesmírně vítaným prvkem u crossoverů je pak odvážný design, který dokáže z crossoveru učinit stylový dopravní prostředek. A přesně takový má crossover být!

Zbrusu nové crossovery by měly též nabízet inovativní bezpečnostní a zábavní systémy, jednak aby bylo postaráno o zábavu posádky během dlouhých cest, ale zároveň aby byly chráněny i jejich životy. V oblasti bezpečnostních automobilových technologií jsou aktuálně v kurzu zejména systémy autonomního nouzového brzdění a systémy sledování mrtvého úhlu.

Z výše uvedených skutečností tedy vyplývá, že ideální crossover má být stylový, bezpečný, zábavný, prostorný, komfortní, praktický, ekologický a úsporný.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *