Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Jak poznám crossover a co vše by měl nabízet?

Pojmem crossover je označován takový automobil, jehož karoserie kombinuje prvky typické pro různé třídy, nejčastěji MPV a SUV, přičemž snahou výrobců by mělo být do něj zakomponovat pouze ty nejlepší karosářské a jízdní prvky z každé kategorie. Z SUV tak může být převzata třeba vyšší světlá výška či pohon všech kol, z MPV pak praktický interiér nebo dobrá ovladatelnost. Není tedy vůbec divu, že crossovery, jež si poradí i s lehčím terénem, jsou poslední dobou tolik populární.

Co všechno by měl takový crossover nabízet? V první řadě by měl poskytovat dostatek komfortu a praktičnosti, tedy vlastností, bez nichž si lze jenom těžko představit dobrý crossover. Pokud přihlédneme k dnešní době a faktu, že crossovery jsou využívány zejména jako městská vozidla je u nich nesmírně důležitá i ekologičnost a úspornost. Na to dosti myslí například jihokorejská automobilka Kia, jež má v nabídce hned dva crossovery na alternativní úsporné pohony – Soul EV a Niro PHEV.

Styl a dostatek prostoru, to je, oč tu běží

Crossovery by taktéž měly nepochybně poskytovat prostorný interiér a objemný zavazadlový prostor. V případě, že přesně toto nabízejí mohou skvěle posloužit i jakožto rodinné auto, což dokonale vypovídá o jejich nebývalé univerzálnosti. Nesmírně vítaným prvkem u crossoverů je pak odvážný design, který dokáže z crossoveru učinit stylový dopravní prostředek. A přesně takový má crossover být!

Zbrusu nové crossovery by měly též nabízet inovativní bezpečnostní a zábavní systémy, jednak aby bylo postaráno o zábavu posádky během dlouhých cest, ale zároveň aby byly chráněny i jejich životy. V oblasti bezpečnostních automobilových technologií jsou aktuálně v kurzu zejména systémy autonomního nouzového brzdění a systémy sledování mrtvého úhlu.

Z výše uvedených skutečností tedy vyplývá, že ideální crossover má být stylový, bezpečný, zábavný, prostorný, komfortní, praktický, ekologický a úsporný.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *